VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Pardubicemi

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Pardubicemi

B r n o – Zbrojováci toužili v měsíci dubnu rázně vykročit za záchranou, po dvou nadějných představeních ale přišlo zklamání v podobě prohry s Pardubicemi. Ani tentokrát se tak svěřencům kouče Dostálka nepovedlo navázat na venkovní výhru i doma.

„Z dnešního zápasu jsme chtěli tři body, což se nám nepovedlo. Nebyl jsem spokojený s výkonem v první půli, kdy nám scházela kvalita v předfinální a finální fázi, vypracovali jsme si málo střeleckých příležitostí. Soupeř dobře bránil, nám se do jejich zahuštěné obrany těžko dostávalo. I když ve druhém poločase nastala změna k lepšímu, k bodům to nevedlo, vstřelili jsme jen jednu branku a prohráli,“ shrnul Dostálek průběh duelu na pozápasové tiskovce.

Trenéři poslali do duelu od prvních minut sestavu, která minulý víkend zlomila po výborném výkonu České Budějovice. „I s ohledem na nadcházející náročný týden jsme chtěli zátěž mezi hráče trošku rozdělit, volba na hrotu dnes padla na Dana Filu, kterého měli doplňovat Ondra Pachlopník s Jirkou Texlem a také hráči ze stran. To se nepovedlo, ve druhém poločase došlo po prostřídání k určitému zlepšení. Celkově se nám ale nepodařilo navázat na minulý zápas výkonem ani výsledkem. Flintu do žita neházíme, ve středu máme možnost, jak zklamání napravit. Budeme mužstvo chystat tak, aby se to povedlo, přičemž pravděpodobně přijdou změny v sestavě,“ pokračoval Dostálek.

Jedním z klíčových momentů duelu byl gól na 1:2 krátce po brněnském vyrovnání. „Tu situaci jsme neodehráli dobře, ale hodně mne mrzí hlavně to, že k ní vůbec došlo. Nadřeli jsme se na vyrovnávací branku a místo toho, aby se mužstvo zklidnilo, začali jsme hrát hektický tempo fotbal. A stalo se to, že nás soupeř potrestal,“ zlobil se Dostálek.

Ten má teď dva dny na to, aby mužstvo přichystal k nesmírně náročnému testu – k utkání na Slovácku. To je shodou okolností jediný tým, který Brňané dokázali letos doma pokořit. „Kádr máme dostatečně široký a šanci mohou dostat i hráči, kteří jsou mimo zápasovou nominaci. Jsou zklamaní, naštvaní a motivovaní, aby si o možnost řekli,“ zopakoval trenér možné změny ve složení základní jedenáctky. Jisté je, že do utkání nezasáhne jeden ze strůjců podzimního vítězství Ondra Vaněk. „Minulý týden začal běhat s kondičním trenérem. Je to otázka týdnů, než bude připraven k utkání.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...