VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Jabloncem

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Jabloncem

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky dnes neprodloužili sérii zápasů bez porážky a Jablonci doma podlehli 1:2. Trenér Dostálek viděl příčiny neúspěchu zejména v neproměněných šancích z první půle a nepovedeném vstupu do druhého dějství.

„V první půli jsme si dokázali vytvořit tlak na soupeřovu bránu a několik brankových příležitostí, ze kterých jsme proměnili jedinou. I když jsme šli do vedení, nevstoupili jsme dobře do druhé půle, nechali jsme si zaběhnout za obranu Jovoviće, ten dal balon pod sebe a Chramosta vyrovnal. Té situaci šlo zabránit, ale nezvládli jsme to. Chvilku trvalo, než jsme stihli naskočit zpátky. Paradoxně v momentě, kdy jsme získávali zase půdu pod nohama, jsme dostali druhý gól a ten rozhodl. V závěru už jsme se nedostali do potřebného tlaku s ohledem na kvalitu soupeře a jeho chytrost, kdy se v závěrečné fázi už moc nehrálo. Až na nějaké drobné momenty soupeř dokázal všechno zablokovat nebo jsme byli ve finální fázi nepřesní. Zápas jsme dnes bodově nezvládli díky naší nekvalitě ve finální fázi,“ shrnul trenér Dostálek průběh duelu.

Klíčovou situaci v úvodu druhé půle měl na svědomí čerstvý Jovović. „Ta situace byla lehce bránitelná, Jovović si naběhl do pokutového území ze středu hřiště a my jsme pozdě navázali na jeho pohyb. Je potřeba vyvinout víc úsilí zabránit jak centru, tak zakončení.“

Končící bodová série měla jednoho společného jmenovatele – pokaždé skóroval Jakub Řezníček. Dnes se brněnský kapitán po dlouhé době mezi střelce nezapsal. „Dnes mu to tak nelepilo, ale je to otázka na zbytek týmu. Jsme produktivní v malém počtu hráčů, dnes jsme měli dobré situace na vstřelení branky, ale jen Alli se dokázal prosadit. Jsme za to rádi, protože i od něho chceme lepší čísla. Potřebujeme podporu více hráčů,“ dobře ví Dostálek.

Na Zbrojováky nyní čeká reprezentační pauza, kterou ovšem vinou prohry nestráví v optimálním rozpoložení. „Do zápasu jsme vkládali velké naděje, v případě úspěchu jsme mohli mít klidnější závěr sezóny. To se nepovedlo, teď nás čekají starosti. Jsem zklamaný, že jsme prohráli další domácí zápas.“

V základní sestavě se podruhé za sebou objevil Šimon Falta, příležitost po delší době dostali Divíšek s Nečasem. „Krajní obránce máme vyrovnané, dnes dostal šanci Pepa. Byl v tom jasný záměr, v první půli měl pár zajímavých situací, kdy dal levou nohou krásný balon za obranu a Jirka Texl nebo Kuba Nečas si do těch situací naběhli. Neči dostal příležitost poté, co se před utkáním zranil Ondra Pachlopník, který měl být v základní sestavě. Výkony Šimona Falty měly vzestupnou tendenci, v předcházejících zápasech měl hodně dobrých momentů, i dnes si v první půli našel situace, které očekáváme. Mrzuté je, že byl i obou inkasovaných branek, ale svými výkony směrem do ofenzivy a kreativních věcí je pro nás aktuálně platný,“ komentoval Dostálek taktické tahy.

Trenéři aktuálně toužebně vyhlížejí návrat marodů – Součka s Endlem. Bohužel k nim, jak již bylo řečeno, přibyl Pachlopník. „Filip Souček na Spartě tak jako tak nebude hrát s ohledem na dohodu klubů, u Pachliho uvidíme, jak dopadne vyšetření na začátku příštího týdne. Po dlouhém zranění se nám dnes vrátil Adam Fousek,“ doplnil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
Ostatní
21.05.2024 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Na sklonku uplynulého týdne se v akci opět objevili i hráči Zbrojovky na hostování. Na...