VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Duklou

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Duklou

B r n o - Posledního neporaženého soupeře si Zbrojováci mohli odškrtnout ze seznamu, v utkání s Duklou zvítězili 2:1. Vyhráli tak počtvrté v řadě, dle trenéra přitom mělo vítězství být vyšší.

„Dnešní utkání nebylo o stresu a tlaku, ani pro nás, ani pro soupeře. Tím pádem bylo k vidění hodně pěkných akcí, stejně tak i dost ztrát, které zaváněly brankovými příležitostmi. Nás trápila především koncovka, v první půli jsme měli několik skvělých příležitostí, které jsme nedokázali proměnit a jít do vedení,“ hodnotil první půli.

V té druhé už se skóre měnilo. „Malinko jsme zaspali úvod, pak jsme se dostali znovu do hry, předvedli pár pěkných akcí a šli konečně do vedení. Kluci z fotbalu měli radost, náskok pak navýšili. To, že jsme dostali gól v závěru, nás neskutečně mrzí, mohlo z toho být další čisté konto pro Martina Berkovce, výsledek by vypadal lépe,“ pokračoval kouč.

Dukla byla před utkáním jediným soupeřem, kterého Zbrojováci nedokázali porazit. Podobný osud potkal i mistrovskou jedenáctku v roce 1978, která Dukle v závěrečném duelu podlehla 0:1. „Moc bodů jsme proti Dukle ve vzájemných duelech neposbírali, ty poslední zápasy nám nešly herně ani výsledkově. Je to příjemné, že jsme dnes vyhráli, byť jen o gól. Avizovali jsme, že chceme sezónu dohrát s maximální koncentrací, to se nám podařilo. Mám radost z hráčů, že mají chuť zápasy zvládat a vyhrávat, i když motivace už není tak jednoduchá,“ těšilo Dostálka.

A radost mu udělal i fakt, že Brňané k výhře dokráčeli v poněkud improvizované sestavě. „Nebylo jednoduché to dnes seskládat. Máme velké množství zraněných, někteří hráči v týdnu vůbec nebyli v tréninkovém procesu,“ zmínil Fouska, Přichystala, Hrabinu, Zavadila či Moravce. „Na lavičce nám seděli Kuba Šural s Honzou Štěrbou, kteří teprve včera začali s tréninkem, ty jsme využili na krátkou minutáž, abychom pošetřili hráče na středu. Takže to složení obrany nebyl žádný experiment, to bylo vynucené,“ řekl kouč na adresu obranné čtyřky Hlavica, Čermák, Endl, Bariš.

Defenziva nakonec v duelu obstála celkem se ctí, a co útočné řady? „Koncovka nás dnes trochu trápila, gólů mohlo napadat víc. Potřebovali jsme, aby se do těch situací dostával Kuba Řezníček, umí je proměňovat, ale dnes se mu to vyhýbalo.“

Za dva dny čeká Brňany cesta do Chrudimi, která se v tomto kole definitivně zachránila. A to s výrazným přispěním gólmana Flodera, který je zde z Brna na hostování. Na kontě má už deset čistých kont, v posledních deseti duelech inkasoval jediný gól! „Je to pro nás milé překvapení a jsme rádi, že Jirka dokázal získat takové množství nul a takhle to vychytal. Byli bychom rádi, aby proti nám nastoupil, chtěli bychom jej vidět v akci přímo na hřišti,“ prozradil kouč, že Zbrojovka navzdory časté praxi nebude svému kmenovému hráči bránit v účasti při utkání.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Občerstvení na utkání s Plzní!
Ostatní
01.02.2023 | Martin Lísal

Občerstvení na utkání s Plzní!

B r n o - Jarní domácí premiéra se blíží! Už v neděli 5. února přivítáme na našem stadionu...
Oslava 110. výročí založení klubu
A-tým
31.01.2023 | Martin Lísal

Oslava 110. výročí založení klubu

B r n o - Součástí oslav 110. výročí založení našeho klubu byla i akce pro partnery a přátele...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Pepou Havlem!
Ostatní
30.01.2023 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Pepou Havlem!

B r n o - Je tu první díl STUDIA FLINTA v roce 2023! Monika Býmová si tentokrát k rozhovoru pozvala...