VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Chrudimí

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Chrudimí

B r n o – Z jasného zápasu se stalo drama a Zbrojovka byla krůček od třetí domácí ztráty v sezóně – znovu po remíze 2:2. Až v posledních vteřinách vrátil Brnu radost střídající Ota Kohoutek. Jak viděl zápas trenér Dostálek?

„Na soupeře jsme chtěli vytvořit tlak už v úvodu utkání. Z minulých zápasů Chrudimi jsme věděli, že pár branek inkasovali v prvních minutách. Chtěli jsme toho využít a podařilo se to, úvod jsme neměli špatný, ale místo abychom se zklidnili, ukázali divákům něco z našich dovedností a zápas se hrál v naší režii, stal se pravý opak. Soupeře jsme pustili do hry, byl běhavější, pracovitější, aktivnější než my. Úplně nerozumíme tomu, proč tomu tak bylo. Nastaly komplikace, přišli jsme o střelce první branky, soupeř nám dělal starosti, přesto jsme poločas zakončili velmi dobře, když se v závěru prosadil krásnou akcí Lukáš Endl,“ hodnotil kouč výsledkově vydařené první dějství.

„V pauze jsme chtěli mužstvo zklidnit, nebyli jsme přesvědčeni, že je nutné okamžité střídání, i když některé výkony by si to zasloužily. Dostali jsme gól, když si slabší moment vybral gólman Martin Berkovec, ale v minulosti mužstvo mnohokrát podržel a kluci mu to po utkání v kabině odpustili. I vinou vyloučení Lukáše Endla jsme si nepohlídali jednoduchou situaci, pak nás do zápasu vrátil soupeř, když dostal červenou kartu také. Závěr byl nervózní, šance na obou stranách, vážíme si toho, že tak mladý hráč, jako je Ota Kohoutek, vyřešil klíčovou situaci skvěle. Jsme rádi, že jsme dnešní zápas dokázali vyhrát,“ ulevilo se Dostálkovi.

Kohoutek napodobil Rogožana, který taktéž ve své premiéře dokázal v závěru skórovat. Trefil bod, talentovaný dorostenec zařídil rovnou tři. „Těší nás to. Je vidět to úsilí mladých hráčů, kdyby se v tréninku nedokázali prosadit, nenominovali bychom je do zápasů. Ale pracovali dobře a dostali příležitost. Dávat příležitost mladým hráčům je v klubové koncepci a budeme to chtít využívat i do budoucna,“ komentoval Dostálek šťastnou ruku při střídání.

Mladí borci z dorostu dostávali v posledních zápasech šanci i díky rozsáhlé marodce. A po dnešku se situace příliš nezlepšila, největší ranou asi bylo odstoupení Jana Štěrby v první půli. „Nedošlo k souboji, nevíme zatím přesně, co se stalo, Honza je na vyšetření v nemocnici. Až budeme mít další informace, budeme chytřejší, ale pro další zápas jsme o Honzu přišli, stejně jako o Lukáše Endla. Do zápasu nám slušně naskočil Honza Hlavica, alespoň na lavičku a pak jako střídající se vrátil Jiří Texl, trénuje s námi Kosek, ale tam ta pauza byla hodně dlouhá. A uzdravil se nemocný Moravec. Návrat nestihl Adam Fousek. Na příští zápas budeme sestavu nejspíše skládat z hráčů, kteří naskočili a dohráli dnes, pak jsou tu další mladí, kteří možná dostanou příležitost,“ vypočítával Dostálek.

Dnešní výhrou Brňané zakončili první polovinu soutěže, za týden v Opavě načnou odvetnou část. „Bodový zisk odpovídá optimistickému scénáři. Mrzí nás ale, jakým způsobem jsme k tomu i dnes došli, diváci neodcházeli spokojení. Ale i takové zápasy se hrají,“ povzdechl si na závěr trenér.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...