VIDEO: Trenér Dostálek po utkání na Spartě B

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání na Spartě B

P r a h a - Zbrojováci se po týdnu opět představili v Praze, oproti minulému víkendu ale tentokrát na body nedosáhli. Na hřišti Sparty B přišla čtvrtá prohra v sezóně. Trenéra Dostálka mrzel především výkon ve druhé půli.

„První poločas jsme z mého pohledu prohospodařili, neboť jsme v něm měli dostatek příležitosti a dobrých akcí na to, abychom alespoň jednu dotáhli do úspěšného konce. To se nám nepodařilo, soupeře jsme ale víceméně do ničeho nepustili,“ popisoval trenér průběh úvodního dějství, v němž po gólu volala zejména Blechova možnost.

Ve druhé půli už byl ovšem obraz hry mírně odlišný. „Úplně si nedovedu vysvětlit, proč byl vstup do druhé půle takový. Zůstali jsme v kabině a chrápali na hřišti, všude jsme byli pozdě, neměli jsme odražené balony a soupeř se dostal do hry. To samozřejmě vyvrcholilo individuálními chybami, pod tu největší se podepsal Lukáš Endl, který před šestnáctkou soupeře ztratil balon, z rychlého protiútoku jsme dostali gól. Ani střídáním jsme to nezlomili. Dnešní zápas zkrátka minimálně ve druhé půli nebyl povedený. PO obdržené brance se vývoj utkání musí změnit, nám se to bohužel dnes nepovedlo,“ pokračoval Dostálek.

Teď mají Brňané týden na to, aby dokázali čtvrtou letošní prohru vyhnat z hlav. „Prohra přišla, to se ve fotbale stává a je to normální. Teď je potřeba, aby mužstvo, které kvalitu a sílu ukázalo v x zápasech, dokázalo i tentokrát prohru hodit za hlavu a rychle se zvednout na nohy. Máme týden, abychom se nachystali do Vyškova a uspěli tam.“

Do taktických plánů trenérům nezasáhla jen inkasovaná branka – střídat museli už v průběhu první půle, kdy pro zranění odstoupil Jakub Šural. „Předpokládáme, že jde o svalové zranění, to může být i na delší dobu. Zbytek hráčů zápas odehrál s určitým sebezapřením, měli jsme v týdnu nějaké zdravotní problémy a drobnou nemoc, se kterou jsme bojovali. To nás ale neomlouvá v tom, jakým způsobem jsme odehráli druhý poločas,“ nevymlouval se Dostálek.

další články

Občerstvení na utkání s Plzní!
Ostatní
01.02.2023 | Martin Lísal

Občerstvení na utkání s Plzní!

B r n o - Jarní domácí premiéra se blíží! Už v neděli 5. února přivítáme na našem stadionu...
Oslava 110. výročí založení klubu
A-tým
31.01.2023 | Martin Lísal

Oslava 110. výročí založení klubu

B r n o - Součástí oslav 110. výročí založení našeho klubu byla i akce pro partnery a přátele...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Pepou Havlem!
Ostatní
30.01.2023 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Pepou Havlem!

B r n o - Je tu první díl STUDIA FLINTA v roce 2023! Monika Býmová si tentokrát k rozhovoru pozvala...