VIDEO: Trenér Dostálek po utkání na Bohemians

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání na Bohemians

P r a h a - Zápasy s pražskou Bohemkou bývají tradičně vyrovnané, z tohoto vzorce nevybočoval ani ten vlastní. Nakonec dospěl k remíze 1:1, oba soupeři dali ještě po jednom neuznaném gólu a trenér Dostálek tak označil výsledek za zasloužený.

„Zápas se pro nás nevyvíjel úplně dobře. Terén, který tu je, není úplně stvořený pro kombinační hru a dnes tomu hodně ublížil i silný vítr. S těmito aspekty jsme se museli srovnat, což nám chvilku trvalo. Postupem času jsme začali hrát fotbal, na který jsme měli a který nám dovolil soupeř a terén. Poločas se odehrál, jak se odehrál, oba týmy vstřelily krásný neuznaný gól. Takže v pauze zasloužená plichta, na konci zápasu zasloužená plichta. Mohlo to skončit jakkoliv, skončilo to remízou a my bod bereme. Hráči tu odvedli kus práce, musím jim poděkovat,“ hodnotil kouč průběh duelu.

Gólem se o remízu postaral nejlepší střelec soutěže Kuba Řezníček. „Na tom, jak dnes vyřešil tu gólovou situaci, vidíte, jak se má hrotový útočník a kanonýr chovat. Sám vám přizná, že se cítí velice dobře, pracuje na sobě, je poctivý v tréninku. Přál bych si, aby mu vydrželo zdraví a měl možnost góly přidávat, jsem přesvědčený, že se nezasekne.“

Trenéři reagovali na průběh hry trojím střídáním, v rámci prvního z nich šli na plac rovnou tři čerství hráči. „Chtěli jsme, aby oživili hru, dostali soupeře pod tlak a ještě se zápasem něco udělali. Vedlo to k remíze, nemyslím samozřejmě, že by to vyrovnání bylo jen o těch třech, ale tentokrát do toho dobře vstoupili. Někdy se to nepodaří, dnes odvedli všichni střídající dobrý výkon,“ těšilo Dostálka.

Teď je před Zbrojovkou anglický týden – pohár v Českých Budějovicích a liga se Zlínem. „V poháru respektujeme kvalitu soupeře, i s ohledem na to, že hrajeme venku. Snad tři roky jsme doma nehráli. Pokusíme se ale uspět.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...