VIDEO: Trenér Dostálek po prohře s Libercem

VIDEO: Trenér Dostálek po prohře s Libercem

B r n o – Zatímco před týdnem byl kouč Dostálek spokojený s výkonem, nikoliv však s předvedenou hrou, dnes mu ani výsledek mnoho radosti nepřinesl. Zbrojovka totiž Liberci doma podlehla 0:3.

„Soupeři jsme nabídli našimi chybami velké příležitosti, které dokázal potrestat. Tím jsme se dostali pod tlak, museli jsme utkání otáčet a na to jsme neměli dostatečnou kvalitu. V první půli jsme nebyli pro Liberec ani důrazným soupeřem, proto jsme reagovali střídáním. Mezihra se malinko zlepšila, ale nebezpeční jsme nebyli a bez gólů těžko můžeme uspět,“ hodnotil Dostálek po všech stránkách nevydařené utkání.

Vstup do něj přitom nevypadal špatně – Zbrojovka několikrát zahrozila, Vaňkův pokus musel Knobloch vyrazit na roh. První zásah ale posadil do sedla hostující tým. „Góly byly laciné. U prvního přišla chyba v komunikaci mezi Luďou Pernicou a Honzou Moravcem. Mohli jsme získat jednoduchý balón, místo toho dostaneme gól. Při druhém gólu vše začalo nedůsledným bráněním hráče, který posílá centr, odražený balón je pak povinnost odkopnout, ne aby z toho byl gól. A o individuální chybě na půlce před třetím gólem se ani nemusíme bavit,“ popisoval kouč.

Realizační tým učinil oproti minulému duelu několik změn, včetně změny rozestavení. „Ale dnes to nebylo o systému, dnes bychom prohráli v jakémkoliv rozestavení a systému. Ten zápas si bezpodmínečně musíme zítra vyhodnotit, čeká nás trénink. Od pondělí se pak budeme chystat na důležitý zápas v Opavě. Musíme se co nejlépe připravit a zvolit sestavu, která zápas zvládne.“

Jeden z dotazů od novinářů mířil také na souboj v první půli, po kterém upadl mladý útočník Fila. „Tyto situace jsou z lavičky daleko a případný kontakt asi nejlépe posoudí rozhodčí u videa. Jestli tu situaci viděl a posoudil, že to faul nebyl, to teď krátce po utkání nedokážu říci,“ uzavřel Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Brno v Teplicích obdrželo lekci z efektivity a v poháru končí
A-tým
03.03.2021 | Daniel Král. FOTO: Petr Nečas

Brno v Teplicích obdrželo lekci z efektivity a v...

T E P L I C E - Po výhře nad Jihlavou zamířila Zbrojovka na své pohárové cestě do Teplic. V úvodním...
Jan Hlavica: Po tak dlouhé pauze jsem se na hřiště hodně těšil
A-tým
03.03.2021 | Martin Lísal

Jan Hlavica: Po tak dlouhé pauze jsem se na hřiště...

B r n o – Obránce Jan Hlavica se o víkendu po téměř pěti měsících vrátil do základní sestavy. Proti...
Zbrojováci na hostování - Černín a Ševčík skórovali v generálkách
Ostatní
02.03.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - Černín a Ševčík skórovali v...

B r n o - Zatímco slovenské Pohronie se muselo v této sezóně poprvé obejít bez kapitána Pavlíka,...