VIDEO: Trenér Dostálek po prohře s Libercem

VIDEO: Trenér Dostálek po prohře s Libercem

B r n o – Zatímco před týdnem byl kouč Dostálek spokojený s výkonem, nikoliv však s předvedenou hrou, dnes mu ani výsledek mnoho radosti nepřinesl. Zbrojovka totiž Liberci doma podlehla 0:3.

„Soupeři jsme nabídli našimi chybami velké příležitosti, které dokázal potrestat. Tím jsme se dostali pod tlak, museli jsme utkání otáčet a na to jsme neměli dostatečnou kvalitu. V první půli jsme nebyli pro Liberec ani důrazným soupeřem, proto jsme reagovali střídáním. Mezihra se malinko zlepšila, ale nebezpeční jsme nebyli a bez gólů těžko můžeme uspět,“ hodnotil Dostálek po všech stránkách nevydařené utkání.

Vstup do něj přitom nevypadal špatně – Zbrojovka několikrát zahrozila, Vaňkův pokus musel Knobloch vyrazit na roh. První zásah ale posadil do sedla hostující tým. „Góly byly laciné. U prvního přišla chyba v komunikaci mezi Luďou Pernicou a Honzou Moravcem. Mohli jsme získat jednoduchý balón, místo toho dostaneme gól. Při druhém gólu vše začalo nedůsledným bráněním hráče, který posílá centr, odražený balón je pak povinnost odkopnout, ne aby z toho byl gól. A o individuální chybě na půlce před třetím gólem se ani nemusíme bavit,“ popisoval kouč.

Realizační tým učinil oproti minulému duelu několik změn, včetně změny rozestavení. „Ale dnes to nebylo o systému, dnes bychom prohráli v jakémkoliv rozestavení a systému. Ten zápas si bezpodmínečně musíme zítra vyhodnotit, čeká nás trénink. Od pondělí se pak budeme chystat na důležitý zápas v Opavě. Musíme se co nejlépe připravit a zvolit sestavu, která zápas zvládne.“

Jeden z dotazů od novinářů mířil také na souboj v první půli, po kterém upadl mladý útočník Fila. „Tyto situace jsou z lavičky daleko a případný kontakt asi nejlépe posoudí rozhodčí u videa. Jestli tu situaci viděl a posoudil, že to faul nebyl, to teď krátce po utkání nedokážu říci,“ uzavřel Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

B tým zvítězil v Kuřimi 2:1
B-tým
12.06.2021 | Martin Lísal. FOTO: Jan Svoboda

B tým zvítězil v Kuřimi 2:1

K u ř i m - Brněnská rezerva zvítězila v přípravném utkání na hřišti Kuřimi 2:1. Po bezgólové první...
Na letních kempech Coerver®Coaching zbývá posledních třicet míst!
Mládež
11.06.2021 | Klub

Na letních kempech Coerver®Coaching zbývá posledních...

B r n o - Také v letošním roce pro vás ve spolupráci s programem Coerver®Coaching chystáme...
Béčko sehraje v červnu dva přípravné zápasy
B-tým
09.06.2021 | Martin Lísal

Béčko sehraje v červnu dva přípravné zápasy

B r n o - Fotbalisté brněnského B týmu sehrají před letní přestávkou ještě dva přípravné zápasy. V...