VIDEO: Trenér Dostálek po prohře s Baníkem

VIDEO: Trenér Dostálek po prohře s Baníkem

B r n o - Jaký rozdíl proti minulé středě... Zatímco duel se Slováckem dokázali Brňané otočit, v Teplicích a proti Baníku odpověď na inkasovaný gól nenašli. V prosinci tak z pěti duelů vyválčili pouhé tři body a po podzimu se krčí na sestupových pozicích.

„Utkání se mi nehodnotí dobře, podruhé v řadě jsme nedokázali vstřelit branku a prohráli jsme 0:1. Nemyslím, že bychom byli úplní otloukánci nebo outsideři, podle statistik, které jsem měl zatím možnost vidět, jsme byli Baníku vyrovnaným soupeřem. Ale na to se nehraje, rozhoduje se v pokutovém území a tam nás Baník dokázal přetlačit. V první půli jsme udělali několik chyb při obsazování středových hráčů Baníku, z toho vyústily situace, kdy si Baník vytvořil tlak. Ve druhé půli jsme dokázali obraz hry zvrátit, měli jsme pár zajímavých momentů, bohužel to nevedlo ke vstřelení branky a odcházíme smutní,“ zhodnotil zápas Dostálek.

V první půli byl nebezpečnější Baník, po změně stran měla více šancí Zbrojovka. „V první půli jsme se dostávali do zakončení v podstatě jen Adamem Fouskem, kterého v té největší šanci Laštůvka vychytal, nikdo jiný mu moc nápomocný nebyl. Ve druhé půli bylo celkem dost zajímavých situací, bohužel při nebezpečných centrech jsme nebyli všichni v prostorech, kde bychom měli být.“

Rozhodujícím momentem utkání nakonec tedy byl pokutový kop po faulu Jambora na Tetoura. „Několikrát jsme zaváhali při zahrávání autových situací, v tomto případě to vyústilo takto. Pro Davida i pro všechny je to poučení.“

Suma sumárum, devět bodů a sestupové pozice. Do pohodových vánoc má aktuální situace daleko. „Krátká pauza, jde se hrát, to je na jednu stranu fajn, na druhou stranu bychom potřebovali pozměnit myšlení některých hráčů. Nebylo by na škodu, aby se mužstvo trochu okysličilo, a tam by se taky hodil delší prostor pro zabudování nových hráčů. O posílení se budeme bavit,“ potvrdil kouč, že by rád kádr zkvalitnil.

Konkrétní změny jsou zatím dvě, v obou případech se jedná o odchody. „S největší pravděpodobností u nás skončí Koudelka, kterému dobíhá hostování. A smlouva končí Juraji Kotulovi, prodloužena nebude. Co se týče příchodů, to je otázka spíše na sportovního ředitele a je to věc dalších jednání,“ ozřejmil Dostálek. To platí i pro případné prodloužení hostování Rudolfa Reitera, který do dnešního utkání nezasáhl. O jeho pokračování má Zbrojovka zájem. Z hráčů na hostování by měl přípravu se Zbrojovkou zahájit útočník Martin Zikl. Zimní přestupové okno by se mělo otevřít 12. ledna a končí 8. února.

Kromě Reitera dnes nemohlo hrát i několik dalších hráčů s ambicemi na základní sestavu. „Sedlák byl vykartovaný, onemocněl nám bohužel Kuba Přichystal, do začátku přípravy by měl být v pořádku. Čekáme, jak dopadne vyšetření u Adriána Čermáka, u Ondry Pachlopníka by mělo jít o lehčí zranění. Na startu přípravy určitě nebude Lukáš Kryštůfek,“ vypočítával Dostálek. S tréninkem by po Novém roce měl začít Moravec a nejčerstvěji je otazník u Zorana Gajiće. „Doba je hektická, zítra je Štědrý den, takže předpokládám, takže tam možná diagnóza nějakou dobu potrvá. Po svátcích budeme moudřejší.“

Zranění Gajiće byl jednou z ran fotbalového osudu. Mimo hru se totiž záhy dostal i jeho náhradník Kotula. „Museli jsme reagovat po dvaceti minutách, do hry šel Juraj, který si bohužel obnovil zranění a musel taky dolů,“ vysvětloval Dostálek, proč krajního beka o pauze stahoval.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...