VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání se Zlínem

VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání se Zlínem

B r n o – Pocit euforie vystřídal pocit zmaru. Radost Zbrojováků nad vítěznou trefou v utkání se Zlínem trvala jen krátce, sudí Hocek po konzultaci s videem Barišův gól odvolal. Na pozápasové tiskovce tak trenér Dostálek hovořil o křivdě.

„Utkání nabídlo dost zajímavých okamžiků a momentů, které budily vášně. Ať už situace, které gólem neskončily, nebo ta, která gólem skončila. Těžko se mi takové utkání hodnotí. Odpracovali jsme ho ve slušném tempu, dokázali jsme soupeře dostat pod tlak. V první půli jsme měli tři možnosti, ani jedna neskončila zákrokem gólmana, soupeř je zablokoval. Ve druhé půli jsme se tlačili za vítězstvím, bohužel jsme nedokázali dát gól, i když jsme měli slušné příležitosti. O to víc nás mrzí, že jsme dnes neslavili vítězství,“ zahájil kouč hodnocením utkání.

Pak už přišly na řadu dotazy novinářů – první z nich zněl, zda trenér cítí křivdu. „Ano,“ odvětil stručně. „Nikdo se k tomu z rozhodčích nevyjádřil, údajně tam faul byl. Jak se k tomu mám vyjadřovat já? Jak jsem situaci viděl v reálu, přišla mi normální. A co jsem pak viděl na videu, tak pokud rozhodčí vyhodnotil kontakt Dana Fily s Hlinkou jako faulový, nerozumím tomu, proč nevyhodnotil situaci o tři vteřiny dříve a zákrok na Ondru Pachlopníka jako penaltový. To jsou věci, nad kterými zůstává rozum stát. Ale k tomu se musí vyjádřit rozhodčí, ne my,“ pokračoval obšírněji. „Rozhodčích začíná být čím dál víc a situace jsou čím dál nekonkrétnější.“

Z důležitého utkání tak Brňané brali jen bod, Dostálek ovšem nehodlá skládat zbraně. „Chtěli jsme dnes zápas zvládnout za tři body, což se nám nepodařilo. Teď nás čekají těžká utkání, zápasů ubývá, o to těžší situace to pro nás je. Ale pořád pracujeme na tom, abychom byli úspěšnější. Pracujeme tak, abychom byli konkurenceschopní, máme před sebou další sobotní zápas a pokusíme se v něm uspět. Budeme se připravovat pořád stejně,“ odpověděl na dotaz, zda jej těší alespoň zlepšené výkony.

Ještě před duelem musel Dostálek řešit opět zdravotní trable. Ze sestavy vypadl Adam Fousek a také gólman Martin Berkovec. „Drobný zdravotní problém,“ vysvětlil. „Volba náhrady tentokrát byla jasná. Jirka Floder během utkání udělal pár drobných chyb, ale když obrana uhraje nulu a gólman ji vychytá, nemůže na jeho adresu jít kritika,“ těšil Dostálka úspěšný záskok mladého gólmana, který si připsal druhé čisté konto v sezóně. O zdravotním stavu marodů by mělo být jasněji v příštím týdnu, definitivně fit už je Kuba Přichystal, který do zápasu zasáhl jako střídající hráč.

Kromě zmíněného odvolaného gólu mrzely Dostálka i neproměněné šance. „V první půli jsme měli být důraznější v pokutovém území. Ve druhé půli už to v jednom případě nebylo o důrazu, Tonda Růsek v té situaci nebyl až tak jednoduše, to už pak je i o štěstí. A pak samozřejmě je tu ta poslední situace, kdy hráčům nemůžu absolutně nic vyčítat,“ pousmál se trpce trenér.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Trenér Dostálek po utkání v Karviné
A-tým
07.03.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání v Karviné

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dnes na hřišti Karviné prolomili střelecké mlčení, Pernicův gól...
Zbrojovka v Karviné obrat nedokonala, po remíze si odváží jen bod
07.03.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v Karviné obrat nedokonala, po remíze si...

K A R V I N Á - V duelu 22. kola F:L zavítali fotbalisté Zbrojovky na hřiště Karviné, kterou chtěli...
V neděli se představíme v Karviné!
A-tým
05.03.2021 | Martin Lísal

V neděli se představíme v Karviné!

B r n o - FORTUNA:LIGA se přehoupla do března, na Zbrojovku v tomto měsíci čekají tři ligové...