VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Jabloncem

VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Jabloncem

B r n o – Když už dokázali Zbrojováci dotlačit míč do sítě, bylo pozdě. Filův zásah znamenal pouze kosmetickou úpravu skóre a Jablonec si z Brna odvezl po výhře 2:1 všechny body. V čem viděl hlavní příčiny neúspěchu trenér Dostálek?

„Do utkání jsme nevstoupili dobře, prohrávali jsme osobní souboje a byli jsme odevzdaným soupeřem. Jablonec nás dokázal ztrestat gólem po standardní situaci, která neměla být, protože tu situaci jsme měli vyřešit úplně jinak a vyvarovat se toho. Věděli jsme, že jsou hosté silní při standardkách. Poločas jsme dohrávali pod dekou, až ve druhé půli přišlo drobné zlepšení. To už jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale je to jako ve špatném filmu. Naši chybu soupeř potrestá, zatímco my naše příležitosti proměnit nedokážeme. Zase prohra, zase o gól. Znovu se nám nepodařilo doma bodovat,“ hodnotil kouč zápas.

Jednou z příčin oné změny k lepšímu bylo hned trojí střídání, které Dostálek o poločase provedl. „Byl to impulz, hráči zpozorněli a přišli na hřiště jako jiný, nový a lepší tým. Snažili jsme se hráče o pauze povzbudit, dusno nebylo. Pracovali jsme s nimi spíš do pozitivna a přineslo to úspěch v podobě zlepšení hry. Těch hráčů, kteří mohli jít z placu, bylo víc, nebylo to jen o těch vystřídaných. Na lavičce jsme měli hráče především do ofenzivy, tu jsme chtěli oživit. Bohužel to stačilo jen na snížení.“

O to se postaral v samém závěru Daniel Fila, pro něhož to byl vůbec první gól v nejvyšší soutěži. „Z jeho pohledu je to výborná zpráva, zasloužil si to. Dobře pracoval už v minulých zápasech, v některých situacích měl i trošku smůlu. Byl přínosem a jsem za něj rád, že vstřelil gól, v té situaci se zachoval skvěle a byl bych rád, kdyby v tom pokračoval a dařilo se mu tak i dále,“ řekl Dostálek na adresu osmnáctiletého útočníka, který byl mezi třemi střídajícími hráči v půli.

Ještě předtím museli trenéři sáhnout do defenzivy, Jakub Šural se po půlhodině zranil a na jeho místo musel jít Hlavica. „Kubu čeká zítra vyšetření, pak budeme moudřejší,“ komentoval to kouč. Tomu se alespoň na lavičku naopak vrátili Berkovec a Fousek. I s nimi nyní může vyhlížet třetí a poslední zápas měsíce března na hřišti poslední Příbrami. „Nedaří se nám hlavně doma, což nás sráží. Jsme na sestupovém místě, to je realita, a nepomůže nám nic jiného, než převést konečně výkony ve vítězství.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...