VIDEO: Tomáš Polách po utkání ve Vsetíně

VIDEO: Tomáš Polách po utkání ve Vsetíně

V s e t í n - Zbrojováci zvládli také druhé letošní pohárové zastavení, když na hřišti Vsetína zvítězili 4:0. Základ k výhře položili už třemi góly v první půli. Zápas po jeho skončení hodnotil asistent Tomáš Polách.

„Splnili jsme úkol, se kterým jsme sem jeli. Utkání se vyvíjelo tak, že jsme v první půli dali tři branky, výkon nebyl špatný. Ve druhé půli jsme v tom chtěli pokračovat, ale i vinou terénu a také naší pomalé hry se nám nepovedlo přidat více než jednu branku. Odjíždíme s výsledkem 4:0, odehráli jsme dobré utkání, ale teď už se musíme připravit na sobotu,“ hovořil Polách.

V utkání nastoupili někteří hráči na nezvyklých pozicích – Josef Divíšek na stoperu, k němu se ve druhé půli přidal Kamso Mara. „I tohle jsou varianty, chtěli jsme si to vyzkoušet. Nastoupil také Zdeněk Toman, který hrál z levé i pravé strany, u dalších hráčů jsme se snažili co nejvíce rozložit jejich zátěž,“ pokračoval kouč. Trenéři naopak šetřili vytížené obránce Štěrbu a Šurala, první jmenovaný zůstal spolu s Řezníčkem v Brně, druhý naskočil v závěru.

Vinou studijních povinností chyběl Gaszczyk a červená karta v utkání béčka vyřadila Hamzu. Prostor naopak dostal zmíněný Zdeněk Toman, který si odbyl soutěžní debut za áčko. „Znám ho ještě z dorostu, jeho výkonnost je výborná, je v užším kádru reprezentace do 19 let. Je potřeba, aby zvládl přechod do dospělého fotbalu. Dnes se, byť proti diviznímu soupeři, potvrdilo, že je to hráč, který nám může pomoci,“ řekl na jeho adresu Polách.

Ten ještě před odjezdem vedl trénink, kterého se kromě hráčů mimo nominaci a po zranění zúčastnili také Zbrojováci z B týmu a dorostu. „Stoprocentně takto chceme pokračovat dál a ještě více propojit mládež a A tým. Dnes to byl první takový trénink, ale věřím, že budou pokračovat a bude jich více,“ doplnil Polách.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března
Ostatní
04.03.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března

B r n o - Fotbalové jaro nabírá tempo. Po áčku a dorostu se do ligových bojů v tomto týdnu pustí...
U17: Také
Mládež
02.03.2024 | Martin Lísal

U17: Také "sedmnáctka" vítězně

B r n o - Také dorostenci kategorie U17 vstoupili do jarní části vítězně. Na výhru se ale oproti...
VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh
A-tým
02.03.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh

P r a h a - V poháru se trefil už na podzim, dnes se obránce Josef Koželuh dočkal premiérového...