VIDEO: Těžký zápas a důležité body, usmívá se Řezníček

VIDEO: Těžký zápas a důležité body, usmívá se Řezníček

B r n o – Ve své první „zbrojovácké“ sezóně nasázel Kuba Řezníček třináct branek. Na tuto metu (a svoje dosavadní osobní maximum) se letos náš kapitán dostal už po 20. kole, v němž dvěma góly pomohl skolit ostravský Baník.

„Do utkání jsme dobře vstoupili, dali jsme branku, byly tam i další příležitosti. I Baník nás dokázal zatlačit, což jsme přežili. Byl to těžký zápas, nahoru dolů, ke konci jsme to dobře ubránili a uskákali, takže máme tři důležité body, které jsme chtěli,“ liboval si Řezňa na pozápasové tiskovce.

Ten na první jarní gól čekal, v minulých zápasech vyšel naprázdno. „Říkal jsem si, že by to dnes mohlo vyjít, věřil jsem si, že doma nějaký gól dám, což se potvrdilo. První kola jsme měli těžší soupeře, jsem za ty góly rád, ale nejvíc jsem rád za výhru, která je pro Brno strašně důležitá.“

Míč do sítě přitom Řezňa dostal třikrát, jednou mu radost sebral praporek pomezního. Ale i u obou regulérních tref chvilku vládly pochybnosti. „Už mi letos neuznali tři góly, takže jsem se u obou nějak moc neradoval. Je to divné, zvláštní, emoce nemůžou hned ven, což je škoda. Ale nedá se nic dělat, prostě se to zkoumá a nemám to tak jediný já,“ připomněl kapitán nutné zlo, které video ve fotbale přináší.

Pomýšlel nejlepší střelec soutěže na hattrick? „Pak už moc dalších šancí nebylo. Byl by hezký, ale třeba to vyjde jindy, naštěstí dnes stačily dva góly. Jednou mi chyběl krok, mohl jsem jít sám na bránu, ale naštěstí jsme ten gól pak nepotřebovali. Vzadu jsme to uskákali a máme výhru. Zápas se asi líbil, stál nás hodně sil, už nejsem nejmladší,“ smál se Řezníček. „Ale jsem dobře trénovaný, kluci taky, takže jsme to zvládli.“

K výhře pomohl ve svém prvním utkání urostlý stoper Tijani. „Ligu sleduju, takže jsem ho znal, vím, že nám může pomoci, že je to dobrý stoper. Se Šurym to dobře odbránili, je to navíc skvělý kluk do kabiny, zapadl dobře. Je těžké na něj hrát, na tréninku jsem ho radši obíhal, nechce se mi s ním soupeřit, je velký a silný,“ pokračoval vesele Řezňa.

Tomu se o dva zásahy přiblížil prestižní Klub ligových kanonýrů, zbývá osm tref. A 13 branek také znamená i nadále prvenství v tabulce střelců. „Každý gól těší, tu stovku bych chtěl, to není tajemství. Jestli tam dokráčím tuhle nebo příští sezónu, je jedno, ale bylo by to hezké. A nejlepší střelec? Láká, neláká, jsou tu i jiné týmy s výbornými útočníky, třeba Slavia dává doma pět gólů každý zápas, to je neskutečné. Jsem nahoře a budu tam chtít být co nejdéle, stát se může všechno a neříkám, že bych to nechtěl, ale bude to těžké,“ zůstává Kuba realistou.

Víc jej totiž hřejí tři body. „Byly důležité. Chtěli jsme zápas doma zvládnout a body jsme potřebovali. V prvních kolech jsme předvedli dobré výkony, ale nic z toho, teď začínají soupeři, se kterými musíme bodovat. Dnes jsme udělali první krok, aby se nám dýchalo lépe, ale musíme pokračovat dál, práce nekončí. Každý bod je důležitý a chceme co nejrychleji odskočit a mít třeba klidnější konec sezóny,“ přeje si Řezníček.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...