VIDEO: Také Pavel Gaszczyk už je hráčem Zbrojovky

VIDEO: Také Pavel Gaszczyk už je hráčem Zbrojovky

B r n o - A potvrzen už je také příchod druhého ofenzivního hráče z Plzně - Pavla Gaszczyka. Osmnáctiletý mládežnický reprezentant přichází na půlroční hostování s možností dalšího prodloužení.

„Jsem rád, že to dopadlo dobře a můžu se soustředit na ligu. Chtěl bych pomoci Zbrojovce k co nejlepším výsledkům, což doufám, že bude postup. A osobně bych se rád zase posunul a odehrál co nejvíce minut,“ řekl Gaszczyk po podpisu.

Ani on nešel do úplně neznámého prostředí. "Z reprezentace dobře znám Jirku Hamzu a Zdeňka Tomana. A v Plzni jsem se potkal s dalšími hráči, s Pepou Koželuhem a Romanem Potočným, a samozřejmě s Adamem," zmínil Gaszczyk parťáka, se kterým do Brna přišel.

Letní příprava byla hodně náročná, pro Pavla ovšem nebyla ničím novým. "Už jsem dvě kompletní přípravy s áčkem absolvoval, také část té letošní. Byla to ta náročnější část, běžecká. Když jsem přišel do Brna, měl jsem to trochu lehčí v tom, že už se řešily i taktické věci," zmínil mladík, který naskočil do čtyř letních duelů.

Profil Pavla Gaszczyka

Rodák ze Stříbra je mládežnickým reprezentantem. V loňské sezóně nastupoval za plzeňské béčko v ČFL, ve 24 duelech třikrát skóroval a na dvě branky nahrál. Plzeňský dorost vedl jako kapitán a byl oceněn jako třetí nejlepší dorostenec za rok 2021.

další články

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....
OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou
A-tým
08.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli...