VIDEO: Stý zápas? Vůbec jsem to nevěděl, usmívá se střelec Přichystal

VIDEO: Stý zápas? Vůbec jsem to nevěděl, usmívá se střelec Přichystal

B r n o - Útočník Jakub Přichystal nastoupil proti béčku Sparty ke svému stému utkání za Zbrojovku v první či druhé lize. A tento milník oslavil stylově - dvěma góly zápas rozhodl.

„Vůbec jsem to nevěděl, ale přišlo to tedy k tomu dobře, ty dva góly,“ pousmál se. „Jsem šťastný a spokojený. Měl jsem u obou střel trochu štěstíčko, ale byl jsem tam, kde jsem měl být. Ty góly jsou o týmové práci, hrajeme dobře, tak se mi hraje taky dobře a víc si věřím na balonu.“

V oné stovce zápasů má Kuba na kontě pětadvacet přesných zásahů. Letos prozatím šest, z toho pět v posledních třech duelech. „Začalo mi to střílet, cítím se hodně dobře. Doufám, že to bude pokračovat, nečekal jsem, že to bude vypadat až takhle, ale jsem za to moc rád. S Kubou Řezníčkem a dalšími víme, co od sebe máme čekat, padá nám to. A jsou to vítězné góly a vyhráváme, což je nejdůležitější. Dnes to byl pro oba týmy těžký zápas, věděli jsme, že budou dobří kombinačně, že budeme muset z jejich chyb dávat branky. Což se nám podařilo, jen jsme měli dát v první půli víc gólů,“ připomněl Přichy plejádu šancí za stavu 1:0.

Nakonec to tedy bylo drama do posledních minut, nikoliv jako před týdnem v Ústí, kde Jakub taktéž skóroval dvakrát. Ale výsledné tři body nechutnají o nic hůř. „O ostatních výsledcích jsem se dozvěděl až po zápase. Je to pro nás super, že jsme odskočili a máme takový polštářek, ale pořád musíme vyhrávat. Nemůžeme se dívat dozadu, ale dopředu, musíme myslet na sebe, jak hrajeme my a ne ostatní.“

Před oběma nejvyššími soutěžemi je nyní reprezentační pauza. Zbrojovka si ji vyplní pohárovou cestou do Varnsdorfu. „Pauza je pro každého dobrá, teď máme den dva volno a pak se budeme chystat na další zápas, kterým je právě pohár. I tam budeme chtít uspět,“ uzavřel pětadvacetiletý ofenzivní hráč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince
A-tým
28.11.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4....

B r n o - Na přelomu listopadu a prosince čeká na fotbalisty "áčka" poslední zápas roku - v...
Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru
A-tým
25.11.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru

S e n e c - Fotbalisté Zbrojovky zůstávají v zimní Tipsport lize zatím stoprocentní. Ve druhém...