VIDEO: Snažím se být tam, kde mám být, usmívá se střelec Štepanovský

VIDEO: Snažím se být tam, kde mám být, usmívá se střelec Štepanovský

B r n o - Na třech triumfech v řadě má velký podíl i slovenský záložník Peter Štepanovský. Proti Znojmu vstřelil vítězný gól, v Sokolově na něj nahrál. A aby se to nepletlo, ve šlágru s Hradcem se trefil rovnou dvakrát a výraznou měrou tak přispěl k důležité výhře!

Stejně jako v Sokolově přišel klíčový první gól v závěru poločasu. Zkušený Ottmar smolně podklouzl a Štepanovský toho díky svému důrazu a rychlosti využil. "Dostal jsem míč za obranu, podobných náběhů jsem dnes měl dost. Brankář podklouzl a já stihl míč doběhnout, byl jsem rychlejší než obránce. Důležitý gól, neboť hra v první půli nebyla úplně podle našich představ," říkal po utkání.

Snadná trefa to byla jen zdánlivě, zadák Hradce se rozhodně nemínil v boji o míč vzdát. "Když jsem viděl, že to gólmana přeskočilo, zabral jsem víc. Byli jsme tělo na tělo, já se snažil, aby mne nepředstihl a ve skluzu jsem míč dorazil."

V závěru pak jednatřicetiletý borec přidal i pojistku, trefil se tak podeváté. "Jsem rád, že to padá, míče mě hledají. U druhého gólu jsem šel naslepo na zadní tyč a ta přihrávka mě našla. Trenér mi říká, abych tam takhle chodil, chalani se už smějí, že jsem štístko. Ale třeba v Karviné jsem gól nedal snad rok a tady mi to padlo až na konci podzimu. Od té doby to drží, snažím se být tam, kde mám být, a vychází to. Jsem za to rád," usmívá se střelec.

Jeho dnešní trefy přinesly klíčovou výhru a posun na třetí pozici. "Pro nás je už důležitý každý zápas, musíme vyhrávat vše. Teď už je to na nás a ty poslední tři zápasy musíme zvládnout. Některé poslední zápasy nebyly úplně podle našich představ, ale zvládli jsme je výsledkově. Předtím jsme do Ústí bušili a měli jen bod. Nejdůležitější je vyhrávat."

Celý druhý zápas hráli Brňané proti deseti, podle Petera toho ale měli využít víc. "Měli jsme víc dominovat na míči, na tom musíme pořád pracovat. Ke konci zápasu se někdy dostaneme pod tlak, to musíme zlepšit. Možná nás trochu svazovala důležitost zápasu, naštěstí nám pomohly góly a červená. Dost jsem toho dnes schytal, ale i o tom je druhá liga. Až na zákrok na Šumbyho to bylo celkem férové, snad bude v pořádku," zmínil Štepa na závěr zranění spoluhráče z druhé půle.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Zbrojovka míří do Vítkovic
A-tým
03.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka míří do Vítkovic

B r n o - Druholigový program pokračuje neúprosně dál. Zbrojovka má před sebou další utkání, ve...
VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!

B r n o - Maturitní zkouška na Kladně končí ve tři, zápas s Duklou začíná v sedm, v cestě stojí D1....
Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve Vítkovicích!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve...

B r n o - Třetí zápas po obnovení soutěže, třetí díl Tribuny Štatl! Také ve čtvrtek můžete v...