VIDEO: Ševa to kopnul fantasticky, chválil spoluhráče Fousek

VIDEO: Ševa to kopnul fantasticky, chválil spoluhráče Fousek

B r n o - Zbrojovka si v letošní sezóně dokáže v klíčových momentech pomoci rohovými kopy. A stejně tomu bylo i proti Ústí – po Ševčíkově centru otevřel skóre přesnou hlavičkou Adam Fousek.

„Ševa to kopnul fantasticky. Už předtím jsme pár rohů měli, což se dalo proměnit. Balon byl dobrý, já jsem si to našel, byl jsem úplně volný a jen jsem ho trknul do brány,“ popisoval Fous svou trefu. A chvilku poté následoval druhý zásah, i v něm měl pardubický rodák prsty. „Prostrčil jsem míč Nečimu do vápna, ten to pak vyřešil hezky Kubovi pod sebe do prázdné brány. Důležité góly.“

Obě trefy daly ráz zápasu a nakonec byly pro bodový zisk rozhodující. „Dali jsme dva slepené góly a soupeř naštěstí korigoval jen jedním. Spokojenost se třemi body, ale hra mohla být lepší. První poločas a ostatně celý zápas jsme takhle odehrát nechtěli. Chtěli jsme tři body, to byl hlavní cíl a podařil se, ale cestu, jakou jsme k tomu došli, jsme si úplně nepředstavovali,“ uznal Fousek, že středeční duel byl spíš o vůli, než o kráse.

Čím to? „Nebylo to od nás dobré na balonu, neměli jsme takový pohyb. Když to srovnám se Žižkovem, kde jsme byli suverénní, tak nevím, jestli nám nešly nohy, možná se na nás taky trochu podepsal program. Chtěli jsme být dominantnější, ale ztráceli jsme lehké míče.“

Zdá se, že Adam Fousek si oblíbil bránu pod severní tribunou. Uklidil do ní během této sezóny čtyři z pěti svých gólů (ten zbylý vstřelil v Opavě). A dva z nich hlavou. „Asi s hlavičkami nemám problém, na tréninku se tomu samozřejmě věnujeme a sem tam mi to tam spadne. Ale že bych byl vyloženě hlavičkář, to asi ne,“ usmál se.

Do tabulky tak Brňané zapsali další tři body, na první příčce aktuálně mají čtrnáctibodový náskok. „Samozřejmě vnímáme, jak kdo hraje, jaké jsou výsledky a jak nám body přiskakují. Soupeři ztrácejí, o té situaci víme, ale… Stále jdeme zápas od zápasu, takové to klišé,“ zopakoval Adam hlavní filozofii Brňanů. Ti mají v hlavách zkrátka jen nejbližší zápas, nyní konkrétně ten na hřišti Sparty B. „Ten zápas bude skoro rozhodující. Pak už by nám chyběl jen poslední krůček nebo dva. Když to zvládneme, bude to už hodně nadějné,“ uzavřel Fousek s výhledem na nedělní mač.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...