VIDEO: Šeďo? Super, půlka gólu je jeho, chválí střelec Texl

VIDEO: Šeďo? Super, půlka gólu je jeho, chválí střelec Texl

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Záložník Jiří Texl nastoupil potřetí za sebou v základní sestavě Zbrojovky – a podruhé se za důvěru odvděčil gólem. A zatímco trefa v Příbrami znamenala jen bod, dnešní zásah na půdě Českých Budějovic byl nakonec vítězný.

„I radost je tím pádem větší. Museli jsme vyhrát, což se nám povedlo. První poločas nám moc nevyšel, měli jsme těžké nohy. Asi to ale zafungovalo, že jsme uspali soupeře, ten nás pak nechal ve druhém poločase patnáct minut hrát a my jsme rozhodli. Pak už jsme to dobrým bráněním udrželi do konce a ještě jsme přidali gól z penalty,“ popisoval spokojený střelec.

Jeho gól byl vyústěním dobrého vstupu Zbrojovky do druhé půle, padl po jednom z osmi rohových kopů, které Brňané během čtvrthodiny zahrávali. „Šeďo (Peter Štepanovský) mi to skvěle nachystal. V hodně zápasech jsme míč cpali před bránu a řekli jsme si, že musíme zkoušet hledat spoluhráče i pod sebou. To Šeďo udělal, viděl mne, jak jsem si odskočil, já jsem se pak trefil přesně k tyči. Bylo to od něj super, půlka gólu je určitě jeho,“ chválil Texl spoluhráče.

I díky tomuto zásahu mohl po utkání vypuknout v kabině vítězný ryk, první od konce ledna a výhry v Opavě. „Musíme být naladění pořád tak, že se to jednou otočí, a snad se to právě teď otočilo. Pořád platí, že se soustředíme na sebe, neovlivníme to, jak hrají druzí. Příští týden máme doma Pardubice, snad potvrdíme vítězství a to už by pak mohlo být hodně nadějné,“ věří Texl, že Zbrojováci zaberou i doma.

Dnešní výhra se nerodila snadno, Jihočeši byli v první půli lepším týmem. I proto se o pauze v kabině řešilo, co a jak zlepšit. „Minutu, dvě byl samozřejmě vítr. Pak jsme se museli dát do klidu, pořád to bylo 0:0 a domácí kromě standardek moc šancí neměli. Vlétli jsme na to, dali jsme gól a za těch patnáct minut bylo vítězství podle mého zasloužené. Kromě standardek to naše obrana zvládla dobře, dali jsme dva góly, což se nám taky mockrát nestalo,“ liboval si hráč, který se v posledních duelech napevno usadil v základní jedenáctce.

„To je spíš otázka na trenéry, jak jsou se mnou spokojení. V Příbrami jsem dal gól, se Slavií jsem spíš bránil, dnes zase gól. I když jsem měl dopředu udělat daleko víc. S klukama se mi hraje dobře, cítím se na hřišti fajn. S Pachlim jsme se dnes měli starat o ofenzivu, i když jsme chvílemi byli dost v bloku. Se Slavií jsem měl zase jinou pozici, spíš jsem bránil z lajny. Hraju to, co mi trenér určí, ale jinak je jasné, že jsem přišel hlavně kvůli ofenzivě, nahrávkám, tvorbě hry. Alespoň že jsem dal ty dva góly a tím pomáhám Brnu,“ zakončil jeden z hrdinů dnešního utkání.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...