VIDEO: S premiérou jsem spokojený, hlásí debutant Toman

VIDEO: S premiérou jsem spokojený, hlásí debutant Toman

V s e t í n – Sedmnáctiletý zadák Zdeněk Toman se na vsetínském pažitu dočkal soutěžního debutu za první mužstvo Zbrojovky. Ve 2. Kole MOL Cupu přispěl k postupu a výhře 4:0, odehrál nakonec celé utkání.

„Hodnotím to kladně. Myslím, že v rámci možností jsem podal dobrý výkon, i týmový výkon byl dobrý. S premiérou jsem spokojený,“ hovořil Toman krátce po skončení duelu, kdy byl vybrán pro pozápasový rozhovor.

Čisté konto také potěšilo, navíc mladý Zbrojovák se podílel na dvou vstřelených brankách. Žehrat může jen na to, že ve fotbale se druhé asistence nepočítají. „Čisté konto je velice důležité, a také ty čtyři vstřelené góly. Kluci se vpředu rozstříleli, doufám, že jim to tam bude padat i v lize a v dalším kole MOL Cupu,“ věří Toman. „Trenéři mi říkali, ať hraju svou hru, co v dorostu. Toho jsem se snažil držet. Podporovat útok, stahovat se do středu hřiště.“

Mládežnický reprezentant naskočil do prvního mužstva letos v létě spolu s parťákem z dorostu Jiřím Hamzou. Zbrzdilo jej ovšem zranění, které si přivodil v přípravném utkání proti Púchovu. „Přetrhl jsem si vazy v kotníku, ale stihl jsem se z toho poměrně rychle dostat, trvalo to zhruba měsíc a půl. Jsem rád, že už zase naskakuju do zápasů,“ těšilo zadáka, který před dnešním duelem stihl dvakrát vypomoci dorostu.

V adaptaci mu výrazně pomohl fakt, že z dorostu k áčku nepřešli jen hráči, nýbrž i trenér Tomáš Polách. „Měl nás v dorostu nějaký ten rok, známe se velice dobře. Dobře nás stmelil s kabinou a v začátcích nám hodně pomohl,“ přikyvuje Toman.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok
A-tým
27.11.2023 | Martin Lísal

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se po reprezentační pauze sešli k dvoutýdennímu tréninkovému bloku....
Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku
B-tým
25.11.2023 | Martin Lísal

Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku

B r n o - Také brněnský B tým má na sklonku roku v plánu i dva přípravné zápasy. V tom prvním...
BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!
Ostatní
24.11.2023 | Martin Lísal

BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!

B r n o - Sháníte už vánoční dárky? Máme pro vás tip, jak je pořídit výhodně! Ve zbrojováckém...