VIDEO: S premiérou jsem spokojený, hlásí debutant Toman

VIDEO: S premiérou jsem spokojený, hlásí debutant Toman

V s e t í n – Sedmnáctiletý zadák Zdeněk Toman se na vsetínském pažitu dočkal soutěžního debutu za první mužstvo Zbrojovky. Ve 2. Kole MOL Cupu přispěl k postupu a výhře 4:0, odehrál nakonec celé utkání.

„Hodnotím to kladně. Myslím, že v rámci možností jsem podal dobrý výkon, i týmový výkon byl dobrý. S premiérou jsem spokojený,“ hovořil Toman krátce po skončení duelu, kdy byl vybrán pro pozápasový rozhovor.

Čisté konto také potěšilo, navíc mladý Zbrojovák se podílel na dvou vstřelených brankách. Žehrat může jen na to, že ve fotbale se druhé asistence nepočítají. „Čisté konto je velice důležité, a také ty čtyři vstřelené góly. Kluci se vpředu rozstříleli, doufám, že jim to tam bude padat i v lize a v dalším kole MOL Cupu,“ věří Toman. „Trenéři mi říkali, ať hraju svou hru, co v dorostu. Toho jsem se snažil držet. Podporovat útok, stahovat se do středu hřiště.“

Mládežnický reprezentant naskočil do prvního mužstva letos v létě spolu s parťákem z dorostu Jiřím Hamzou. Zbrzdilo jej ovšem zranění, které si přivodil v přípravném utkání proti Púchovu. „Přetrhl jsem si vazy v kotníku, ale stihl jsem se z toho poměrně rychle dostat, trvalo to zhruba měsíc a půl. Jsem rád, že už zase naskakuju do zápasů,“ těšilo zadáka, který před dnešním duelem stihl dvakrát vypomoci dorostu.

V adaptaci mu výrazně pomohl fakt, že z dorostu k áčku nepřešli jen hráči, nýbrž i trenér Tomáš Polách. „Měl nás v dorostu nějaký ten rok, známe se velice dobře. Dobře nás stmelil s kabinou a v začátcích nám hodně pomohl,“ přikyvuje Toman.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Béčko přivítá Vrchovinu Nové Město
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko přivítá Vrchovinu Nové Město

B r n o - Brněnský B tým hostí v neděli 26. května v dalším utkání Vrchovinu Nové Město na Moravě....
PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....