VIDEO: Rozhovor s Lukášem Endlem

VIDEO: Rozhovor s Lukášem Endlem

S e n e c – Jen tři hráči z aktuálního kádru pamatují předloňské soustředění ve slovenském Senci, kde Zbrojovka ladí formu také letos. Jedním z nich je obránce Lukáš Endl.

Pro úplnost dodejme, že dalšími pamětníky jsou kromě části realizačního týmu ještě Martin Berkovec a Adam Fousek. Vinou zdravotních problémů zůstali v Brně Jiří Texl a Jakub Šural, předloni naopak zase chyběl Jakub Řezníček. S Lukášem jsme hovořili krátce po skončení čtvrtečního odpoledního tréninku. „Dnes jsme měli dvoufázový trénink, ten první jsme se věnovali přepínání, hrálo se čtyři na čtyři. Druhý byl kratší a lehčí, hlavně standardky,“ popisoval.

Sám Endl se svými 191 centimetry hraje důležitou roli při standardkách na obou stranách hřiště. Předloni pomohl k postupu do první ligy dvěma góly. „Může nám to pomoci, můžeme takto vstřelit gól, který nás nakopne. Ale zároveň pracujeme i na defenzivě, kde děláme pořád ještě dost chyb. Potřebujeme vše vyladit a věřím, že se nám to podaří, než začne sezóna.“

Endl navzdory svému věku patří v kabině ke služebně starším hráčům. Projevuje se to třeba na tom, že by si v kabině častěji vzal slovo? „Něco řeknu, ale většinou to pořád nechávám na těch starších, kteří mají větší zkušenosti,“ prozrazuje zadák, kterému může nyní cenné zkušenosti i schopnosti dirigovat obranu předávat Luděk Pernica. „I Šury má zkušeností plno, Perňa je ještě starší, hrál i Ligu mistrů a určitě se od kluků můžu hodně naučit.“

Brňany už čekají poslední dva dny v Senci. A pozvolna už se blíží start soutěže. „Bude ostrý, čeká nás Dukla a Táborsko. Změříme síly s týmy, které jsou nahoře, s těmi nejlepšími a uvidíme, jak na tom jsme. Jsme natěšení a doufám, že se dobře nachystáme a start zvládneme,“ přeje si Endl.

A jak tráví mládežnický reprezentant čas, když zrovna není na hřišti nebo v posilovně? „S klukama jsme byli na bowlingu a na pinecu, když je trocha času, hraje většina nějaké hry. Na pokoji jsem s Hamzičem, protože David Jambor, se kterým jsem měl být původně, nakonec ještě zůstal v Brně,“ uzavírá dvacetiletý stoper.

další články

PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....
U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...