VIDEO: Rozhodlo zlepšení ve druhé půli, hodnotí Kotal další domácí výhru

VIDEO: Rozhodlo zlepšení ve druhé půli, hodnotí Kotal další domácí výhru

B r n o - Zlepšený výkon ve druhé půli přinesl Zbrojovce další výhru, Příbram porazila 2:0. Trenéru Kotalovi se tak splnilo jeho přání - bodové konto Brňanů začíná číslem čtyři. Na jaře to zkrátka doma šlape!

Zkušený kouč před utkáním varoval, že zápas rozhodně nijak jednoduchý nebude. "Kluky jsme upozorňovali na to, že Příbram bude hrát o život, důrazně. První poločas byl ale z naší strany nervózní, soupeř byl silnější v osobních soubojích a my se vůbec nedostali k naší typické hře. Paradoxně nám pomohlo odstoupení Lojzy Hyčky, který musel střídat. Po jednom ze soubojů se mu točila hlava. Petr Buchta se posunul na pravého obránce a nahrál na oba góly. Hlavní příčinou byl fakt, že jsme se soupeři po půli v osobních soubojích vyrovnali, z čehož pramenily šance. Z mého pohledu se tedy jedná o vítězství zasloužené," shrnul Kotal průběh utkání.

Slovem se pak k první půli ještě vrátil. "Když si to promítneme, nebylo to jen o rozestavení. Osobní souboje jsme prohrávali až neskutečně. Nevím, jestli si kluci mysleli, že jim něco spadne do klína, když přijede soupeř z konce tabulky. Že snad nebude potřeba bojovnost. Před silou soupeře jsme je varovali, jejich zápasy byly kvalitní. Druhý poločas ale přinesl zlepšení a to bylo rozhodující," pokračoval.

Změn po pauze ostatně bylo více. "Chtěli jsme, aby Škoda s Řezníčkem hráli víc vedle sebe, dostávali se na míče po zemi, protože v první půli to lítalo vzduchem. Jednalo se o těžké balony, přes důrazné stopery jsme se nedostávali do hry. Michal Škoda paradoxně před prvním gólem dvakrát přišel o míč právě při přebírání, gól mu ale pomohl a jeho výkon šel nahoru," chválil Kotal.

Nyní je před jeho družinou cesta do Liberce, kde se Zbrojovce v posledních letech nedařilo. "Ten loňský zápas byl specifický, ne moc pohledný. Liberec byl ve složité situaci, šlo spíše o boj, nebylo to moc o fotbale. Teď jsou na tom úplně jinak, i my jsme relativně v pohodě. Věřím tedy, že to bude lepší utkání - a jak dopadne, to se uvidí."

V tabulce aktuálně dělí Zbrojovku dva body od páté Slavie, která má navíc lepší vzájemné zápasy. "Hodně to záleží na výsledcích Slavie. Po dalším kole to zase může narůst. Samozřejmě by se nám pátá příčka líbila, ale zůstáváme realisté. Nějaké plány jsme splnili a cokoliv dalšího nad čtyřicet bodů bude skvělý úspěch," zakončil Kotal.

další články

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK Tišnov!
Mládež
25.09.2023 | Martin Lísal

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK...

B r n o - Ve středu 27. září proběhne v tišnovském areálu Ostrovec v Tišnově Den se Zbrojovkou -...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října
Ostatní
25.09.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října

B r n o - Poslední zářijový týden bude opět hodně našlapaný. Áčko se hned dvakrát představí v Opavě...
U18: Výhra v Prostějově!
Mládež
24.09.2023 | Martin Lísal

U18: Výhra v Prostějově!

P r o s t ě j o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) si o víkendu připsali výhru na hřišti Prostějova....