VIDEO: Přístup hráčů byl příkladný, těšilo Dostálka po výhře

VIDEO: Přístup hráčů byl příkladný, těšilo Dostálka po výhře

B r n o – Sobotní bitva Zbrojovky s Baníkem toho nabídla celkem dost. Tři góly, parádní atmosféru, napětí až do konce – a hlavně výhru Zbrojovky. Po utkání tak celý tým v čele s trenérem Dostálkem cítil radost a úlevu.

„Myslím, že jsme se na utkání dobře připravili. Ten týdenní tréninkový proces jsme vedli se záměrem na rozestavení Baníku, vybírali jsme sestavu, hráči byli do posledního dne v napětí, nevěděli, kdo nastoupí. Přístup hráčů byl příkladný v nasazení, pracovitosti i bojovnosti, přesně takhle jsme chtěli zápas vést. Aby v něm byly emoce, zdravá agresivita v soubojích směrem na míč. Ne vše se nám povedlo, ale průběh první půle byl pro nás příznivý, zápas jsme vedli tak, jak jsme si představovali. Že se v jeho průběhu dostaneme pod tlak, s tím jsme počítali. Víme, jak kvalitní hráče Baník má. Se štěstím, které jsme v druhé půli měli, jsme zápas dovedli do vítězného konce a bereme tři body,“ hodnotil trenér na pozápasové tiskovce.

Jedním z pilířů zadních řad byl nováček Momo Tijani, který si odbyl vítězný debut. „Věděli jsme, v čem jsou jeho silné stránky, toho jsme dnes chtěli maximálně využít. S hráčem jsme mluvili, dostali jsme ho na svou stranu a on nám to v zápase vrátil. Teď je potřeba, aby byl na sebe dál náročný v tréninkovém procesu, jeho vytíženost nebyla poslední dobou dobrá a potřebujeme, aby nám hrál celé devadesátiminutové úseky. Věřím, že jak jeho vytížení poroste, bude se ještě zlepšovat,“ řekl kouč na Tijaniho adresu.

Po boku urostlého stopera se neúnavně bil Kuba Šural, před nimi Lukáš Endl. Podruhé za sebou se solidně zhostil nezvyklé role. „Nemáme Suka, hledali jsme alternativu a Endlík nám z toho vyšel ideálně. Dva zápasy zvládl, teď se vykartoval, takže budeme zase hledat,“ pousmál se trpce Dostálek. „Byl platný v ofenzivě, vyhrával hlavičky, sbíral balony, v defenzivě nám hlavně v závěru nesmírně pomohl, dostával z pokutového území míče hlavou i nohou. Byl to pro něj jiný způsob hry, musí víc běhat, je to náročnější, ale zvládl to.“

Řeč samozřejmě přišla i na Kubu Řezníčka, který zápas zlomil dvěma góly. „Jsme rádi, že ty situace proměnil, měl je dnes dobře servírované. Víme, že na gól čekal, bavili jsme se o tom, přistoupil k tomu skvěle, v týdnu si v tréninku i přidával. Má před sebou ten cíl v podobě sto gólů a chce pomoci k tomu, aby v Brně byla příští rok zase první liga. Dnes byl pod výhru opět podepsaný, navíc zvládl neskutečné množství soubojů,“ chválil Dostálek.

A dalším jménem, které kouč zmínil, byl bek Josef Koželuh. Podruhé v sestavě, poprvé v základu. „Až na situaci v závěru, kdy vystoupil, když neměl, a Šury to musel řešit za cenu žluté karty, zápas zvládl. Byl platný v ofenzivě a poctivý v návratu zpátky, Plavšić dobře pochopil, že hraje proti rychlému a důraznému hráči a tím pádem se stahoval doprostřed pole. Je to pořád mladý hráč, se kterým se dá pracovat, a příležitost bude dostávat i nadále.“

Výsledná výhra znamená, že se Brňané z jedenácté pozice dotáhli na Baník, který je desátý. „Jsou to klíčové body v tom, že jsme dlouho nevyhráli. Hráči si potřebovali sáhnout na vítězství, zařvat si. Je to důležité i pro psychickou pohodu směrem k dalším zápasům, je dobře, že se to povedlo proti tak těžkému soupeři,“ kvitoval to Dostálek. A napínavý závěr? „To jsme trnuli asi všichni, co fandí Zbrojovce. Bylo to hektické a vypjaté, zase jsme zestárli o nějaký den,“ smál se.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok
A-tým
27.11.2023 | Martin Lísal

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se po reprezentační pauze sešli k dvoutýdennímu tréninkovému bloku....
Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku
B-tým
25.11.2023 | Martin Lísal

Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku

B r n o - Také brněnský B tým má na sklonku roku v plánu i dva přípravné zápasy. V tom prvním...
BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!
Ostatní
24.11.2023 | Martin Lísal

BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!

B r n o - Sháníte už vánoční dárky? Máme pro vás tip, jak je pořídit výhodně! Ve zbrojováckém...