VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek

VIDEO: Potřebuji svoje výkony ustálit, přeje si Fousek

B r n o - Zbrojovka proti Žižkovu navázala na výhru z Příbrami a už pět zápasů je bez porážky. Po poločase nerozhodný duel s pražským soupeřem rozhodl raketový nástup Brna do druhé půle, kdy se po dvaceti vteřinách hry trefil Adam Fousek a zařídil tak nakonec vítěznou branku celého duelu.

Jak hodnotíš nedělní zápas se Žižkovem?
Měli jsme dobrý vstup do zápasu, který jsme korunovali gólem. Pak jsme zbytečně přestali hrát, neudrželi jsme míč nahoře. Ať už jak pro sebe, tak jsme nesbírali odražené balony. Do druhé půle jsme výborně vstoupili, přišel rychlý gól a pak už to bylo hodně o soubojích. Nic moc fotbal, ale za tři body jsme rádi. Vyhoupli jsme se do čela soutěže, kde chceme být co nejdéle – samozřejmě až do konce soutěže.

Jak bys popsal svou vítěznou branku zkraje druhé půle?
Byl tam centr ze strany, míč propadl a já jsem čekal na vápně, jak se to odrazí. Přichy to měl nějak pod nohama, snažil se tam z toho vymotat, já jsem na něj křiknul a hezky mi to poslal. Na mě už tam zívala půlka prázdné branky. Jsem rád, že jsem to pravačkou takhle trefil.

Doma se ti povedlo vstřelit gól podruhé v řadě, cítíš se ve formě?
Forma je spíš taková kolísavá. Výkon v Příbrami popravdě ode mě nebyl ideální, ale teď góly dávám. Potřebuji svoje výkony ustálit, abych byl pro tým celkově platnější.

Co konkrétně ještě chybí nejen tobě, ale týmu?
Podle mého nám ještě občas vázne mezihra, tedy hra ve středu pole, kde bychom soupeře měli překonávat i po zemi a nikoliv pouze vzduchem. Je to i o tom, jak si hráč věří na míči. To mi na naší hře nejvíce chybí. Soupeře zamknout na jeho půlce, držet míče tři čtyři minuty a vytvořit si nějaké šance.

Skórovat jsi navíc mohl už na konci poločasu prvního, a to z přímého kopu.
Chtěli jsme udělat nacvičenou věc, ale hráč náš úmysl přečetl. Radši jsem to tedy nedělal, aby z toho nebyl brejk. V klidu jsem si odstoupil a vystřelil, je škoda, že to tam nespadlo. Víc to umístit nebo to dát nahoru, aby to příště pro gólmana bylo těžší.

Neměli jste v hlavě, aby se neopakoval závěr minulého domácího zápasu s Varnsdorfem?
Gól, co jsme dostali, byl zase po standardní situaci, i když s trochou štěstí pro hosty, ale určitě se nám to nemůže stávat. Už jsme se k tomu vraceli s Varnsdorfem, ale teď se nám to tak nějak zopakovalo.

Na čele vás pronásledují momentálně jiné týmy, než ty, které sestoupily spolu s námi z nejvyšší soutěže. Hodně nahoře je například Sparta „B“. Překvapuje tě to?
Příbram a Opava, prošly velkou změnou kádru. To není na mě, abych něco hodnotil. Je to jejich interní věc. Béčko Sparty je mladý tým, ale kvalitu určitě mají. Hrají tam i nevytížení hráči z áčka a vždycky jim dokáží pomoci. Ani mě nepřekvapuje, že jsou nahoře.

Za týden vás čeká utkání v Ústí na Labem, cíl je asi jasný?
Chceme tam navázat na výhry, to je jasné. Musíme opět vybojovat tři body, abychom se udrželi nahoře, případně odskočili protivníkům.

Díky za rozhovor!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Třetím soupeřem je Mladá Boleslav!
A-tým
12.08.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Třetím soupeřem je Mladá Boleslav!

B r n o - Blíží se víkend a s ním další utkání FORTUNA:LIGY? v pořadí již třetí. Do Brna přijede...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Vlastimilem Hrubým!
A-tým
12.08.2022 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Vlastimilem Hrubým!

B r n o - Srpnovým hostem Moniky Býmové byl ve STUDIU FLINTA Vlastimil Hrubý! Sedmatřicetiletý...
Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...