VIDEO: Po zimě jsme z toho úplně vypadli, mrzí kapitána Řezníčka

VIDEO: Po zimě jsme z toho úplně vypadli, mrzí kapitána Řezníčka

B r n o – Po závěrečném hvizdu zavládlo dnes na brněnském stadionu obrovské zklamání. Zbrojovka nedokázala porazit Zlín a po roce opouští nejvyšší soutěž. Hodnocení se z řad hráčů jako správný kapitán ujal Kuba Řezníček.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme nějaké střelecké příležitosti. Zlín byl zalezlý, celý zápas jsme dobývali… A nedobyli, prostě jsme tam ten gól nedotlačili. Strašně mě to mrzí, strašná škoda pro Brno, protože tady má být první liga,“ hovořil Řezňa před novináři. „Co se týče výkonu, Zlín byl zalezlý, my jsme útočili, z toho vyplynulo, že jsme měli míč na kopačkách. Nic jsme z toho ale nevytěžili, což je škoda.“

Před dvěma týdny podlehla Zbrojovka Pardubicím, už ten zápas byl pro našeho kapitána hodně bolestný. „Asi se to dá srovnat. Jak jsem říkal, strašně mě to mrzí, sezónu jsme rozjeli dobře, ale po zimě jsme z toho úplně vypadli. Odnesl to Ríša, po změně trenéra jsme ale hráli furt stejně. Tu půlsezónu jsme zmrvili, je to hrozný,“ hledal slova.

Co teď bude dál? „Mám tu smlouvu, uvidíme, co bude. Je to nepříjemná situace, druhou ligu jsem tu už hrál, ale prostě je to takové a musíme se s tím vyrovnat. Končí nějaká hostování, hráči odejdou a musí se udělat nový, konkurenceschopný tým, aby se vrátil hned zpátky nahoru. Je to ohromně těžké, není sranda projet druhou ligou, ale nedá se nic dělat,“ pokračoval Řezníček.

Ten k dovršení všeho špatného přišel na poslední chvíli o korunu krále střelců. „Ale to není podstatné. Vencovi Jurečkovi gratuluju, chtěl jsem se tam udržet a držel jsem se do posledního kola, ale podstatná pro mě byla Zbrojovka. Ta ale taky nevyšla, takže když se to zkazilo, tak se to pokazilo celé.“

Roli v tom dle zkušeného útočníka hrála i psychika. „V kabině jsme si říkali, že to chceme urvat, byli jsme semknutí, ale hlavy pracují tak, že to nešlo podle představ. Nelepilo nám to, sám si nevybavím, že bych se poslední zápasy nějak dostával do koncovky. Kromě těch penalt, to je moje chyba. Je to samozřejmě v hlavách, je to ohromný tlak a my jsme se s tím nevypořádali,“ uzavřel Řezňa.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října
Ostatní
02.10.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října

B r n o - Jaký je program týmů Zbrojovky v aktuálním týdnu? Áčko před pauzou hostí Příbram, béčko...
Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro permanentkáře!
Ostatní
02.10.2023 | Klub

Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro...

B r n o – Také pro páteční zápas s Příbramí jsme permanentkářům jako dárek nachystali zvýhodněnou...
U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě
Mládež
01.10.2023 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U16) podlehli na domácím hřišti v Tišnově Jihlavě 1:2. Po první...