VIDEO: Nervózní začátek, pak zlepšení. Trenér Kotal hodnotí výhru se Slováckem

VIDEO: Nervózní začátek, pak zlepšení. Trenér Kotal hodnotí výhru se Slováckem

B r n o - Výhra chutnala sladce. Zbrojovka díky Řezníčkovým trefám skolila Slovácko a svého soupeře zdolala po dlouhých pěti zápasech. Spokojený tak mohl být i trenér domácího týmu Václav Kotal.

V úvodu utkání přitom výhře Zbrojovky mnoho nenasvědčovalo. "Nevím, jestli to bylo vědomím důležitosti zápasu, ale kluci začali hodně nervózně. Prvních dvacet minut jsme dali soupeři hodně prostoru, nechali jej kombinovat. Poté se to postupně zlepšilo a myslím, že ve druhé půli jsme už byli lepším týmem," připomněl proměnu obrazu hry směrem k lepšímu.

"Byli jsme také statičtí v rozehrávce. Chyběl nám pohyb, dobrý první dotyk, nedokázali jsme se přihrávkou dostat za atakujícího hráče. To se ve druhé půli zlepšilo, víc jsme se dostávali do hry a z toho pochopitelně pramenilo více možností v pokutovém území soupeře," rozebíral Kotal.

První výhra po třech letech

Ono zlepšení nakonec znamenalo výhru. "Jsem rád, že kluci splnili taktické pokyny v defenzivě. Uskákali jsme Libora Doška, Petr Buchta s Pavlem Košťálem jej takřka k ničemu nepustili. To byl jeden z hlavních předpokladů úspěchu. Nám se díky Kubovi Řezníčkovi povedlo vstřelit dvě branky, což znamenalo zisk tří bodů. Myslím, že výsledek je zasloužený," pokračoval Kotal.

Pro trenéra to byla vůbec první "brněnská" výhra nad Slováckem. Zbrojovka svého soka porazila poprvé od léta 2012. "Jsme pochopitelně rádi, protože se nám se Slováckem dlouhodobě nedařilo, získali jsme jen bod na jaře. Minulý týden jsme navíc ztratili zbytečně body v moravském derby ve Zlíně, tím spíš těší, že jsme další derby zvládli a byli výsledkově úspěšní," netajil spokojenost Kotal.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...