sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

VIDEO: Nemůžeme se chlácholit, jdeme dál, hlásí Vraštil po výhře

VIDEO: Nemůžeme se chlácholit, jdeme dál, hlásí Vraštil po výhře

B r n o - Brněnská sestava našla v nově rozjeté sezoně několik stálic, které se pevně usadily v sestavě. Zatímco v útoku kraluje Lukáš Magera, v obraně pak neohroženě působí Lukáš Vraštil. Hráč, který od zápasu ve Vlašimi pravidelně nastupuje v základu na pozici stopera, patřil v pátečním duelu proti budějovickému Dynamu mezi jeho ústřední postavy.

18.08.2018 | Michal Hladký, Martin Lísal. FOTO:

 

Přestože vítězný gól byl nakonec označen jako vlastní, byl to právě Vraštil, který s budějovickým Havlem svedl klíčový souboj a přičinil se o to, že míč nakonec skončil za Křížkovými zády. „Gól byl sice vlastní, ale určitě na něm mám podíl. Sám jsem zmátl toho hráče, takže myslím, že jsem odvedl dobrou práci,“ smál se po utkání Vraštil a pokračoval dál popisem celé gólové situace. „Já jsem tam probíhal a myslel jsem, že to budu hrát, ale míč mne přelétl. Pak už jsem se jen otáčel a balón byl v síti, takže ideální."

Jedinou kaňkou na celém zápase tak byl inkasovaný gól, který přišel na začátku druhé půle. V ní už Zbrojovka nepůsobila tak aktivně jako před přestávkou. „Trošku jsme přenechali iniciativu Budějovicím, ale hráli jsme dobře z bloku a po zásluze jsme dnes vyhráli,“ odmítal tvrzení, že by snad Zbrojovka brala tři body nezaslouženě.

I přesto, že by leckdo mohl výhru nad doposud neporaženým soupeřem vnímat jako očekávaný zlom po nevydařeném startu sezony, Lukáš se snažil zůstat nohama pevně na zemi. „My si pořád říkáme, že je nějaký zápas zlomový. Prostě to byl další zápas a my jej museli vyhrát a vyhráli jsme jej. Teď jdeme dál, máme pohár a za týden hrajeme znovu. Nemůžeme se proto nějak chlácholit, že se od něčeho odrazíme. Příště to bude to samé, budeme prostě hrát na vítězství,“ burcoval Vrašťa před nadcházejícím týdnem, který se díky pohárovému utkání ponese v anglickém stylu.

Na závěr kvitoval také zvýšenou bojovnost celého týmu, která oproti nedělnímu výkonu na Žižkově přinesla důležitou výhru. „Říkali jsme si, že ten zápas musí být bojovnější. My to tady doma musíme válcovat a stejně tak se o to musíme snažit i venku. Musíme být v soubojích lepší, než soupeř, pak teprve můžeme myslet na to, že budeme hrát nějaký fotbal.“

Fotogalerie

               

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz