VIDEO: Musím poděkovat klukům, kteří mi šance připravili, říká po hattricku Řezníček

VIDEO: Musím poděkovat klukům, kteří mi šance připravili, říká po hattricku Řezníček

P r a h a - Dvanáct zápasů, devět gólů. Kapitán Kuba Řezníček proti Pardubicím potvrdil, jak je důležité míti kvalitního útočníka. K výhře 3:1 přispěl hattrickem.

„Ve vyrovnané první půli jsme udeřili jako první, což nás uklidnilo. I domácí měli předtím možnosti. Druhý poločas jsme si pak pohlídali a přidali jsme další góly. Myslím, že šlo o zasloužené vítězství,“ hodnotil Řezňa po utkání. „Tři předchozí zápasy se nám nepovedly, tohle jsou pro nás důležité body. Zápas mohl dopadnout jakkoliv, ale ukázali jsme kvalitu, kterou jsme disponovali v začátku soutěže,“ těšilo ho.

Tři góly nasázel čtyřiatřicetiletý útočník s až neuvěřitelnou samozřejmostí. V nejvyšší soutěži se to hráči Zbrojovky povedlo poprvé od roku 2005, kdy si hattrick připsal v Drnovicích Luděk Zelenka. „Musím za to poděkovat klukům, kteří mi ty šance připravili. Všechny góly jsem takhle chtěl dát, povedlo se. Ten třetí byl už vyloženě do prázdné po hezké Alliho akci,“ popisoval. Celkem je s devíti trefami spolu s Teclem nejlepším střelcem soutěže. „Ale na tohle je ještě brzy. Samozřejmě statistiky sleduju, těší to, ale pokud dá góly někdo jiný a vyhrajeme, nebude mi to vadit.“

Zajímavostí je, že všechny góly vsítil Řezníček venku. „Prostě to tak vyplynulo. Taky jsem nad tím dnes před utkáním přemýšlel, je to zvláštní, ještě jsem to asi nezažil. Když to bude pokračovat, tak super, ale chtěl bych dát nějaké góly i doma a radovat se s našimi fanoušky. Takhle to zatím vychází a musíme to brát, góly jsou důležité. A nejsem to jen já, doma musíme zabrat všichni celkově, bodovat a udělat radost našim fanouškům. Ať už dá góly kdokoliv,“ věří Kuba v úspěch proti Liberci, se kterým se Zbrojovka střetne v neděli.

Ve své první „brněnské“ sezóně se Řezňa trefil třináctkrát, rok poté přidal sedm branek. Produktivní byl i v loňské druholigové sezóně, letos je zatím na devíti trefách. „Brno je asi osudový klub,“ směje se. „Každý hráč nějaký takový klub má. Líbí se mi tu, dařilo se mi tu už před těmi pěti lety. Všechno funguje, jak má, a myslím si, že se to na mých výkonech projevuje. Ševa, Alli i další kluci jsou šikovní, máme super tým. Brno mě bralo s tím, že budu dávat góly, zatím to funguje. Doufám, že to bude pokračovat,“ uzavřel.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...