VIDEO: Luděk Pernica po utkání s Pardubicemi

VIDEO: Luděk Pernica po utkání s Pardubicemi

B r n o – Zbrojováci toužili v souboji nováčků prolomit prokletí domácího stadionu, kde nezvítězili od loňského prosince. To se ovšem nepodařilo a všechny body si domů odvezli hosté z Pardubic. Hodně zklamaný byl po utkání i kapitán Luděk Pernica.

„Ta série doma bez výhry je už strašně dlouhá, říkáme si to furt, jenže když přijde zápas… První poločas to bylo takové obehrávání, kdy jsme možná byli opticky v poli lepší, ale nevyústilo to v nějaké větší ohrožení. Ani z několika rohů jsme nic nevytěžili. Před poločasem jsme si nepohlídali standardku, míč nám prošel celou šestnáctkou na zadní tyč. Druhý poločas jsme začali takovou klasikou, neměli jsme co ztratit, byli jsme všude první a Pardubice nevěděly, kam skočit. Dali jsme na 1:1, ale nevím, za kolik minut, snad za dvě jsme si nepohlídali naší útočnou situaci a už jsme se z toho neoklepali. Je to hodně špatné, teď musíme jet ve středu na Slovácko, kde potřebujeme vyhrát,“ zahájil své pozápasové hodnocení Pernica.

„Prožívám to hodně, hodně mě to deptá. Hlavně ta situace doma. Zvenku celkem body vozíme, ani nevím, kdy jsme tam naposledy prohráli. Ale doma máme za jaro kříž se Zlínem a Slavií, jinak prohry. Su z toho obrovsky zklamaný. Jasně, máme ještě sedm zápasů, ale nechci být podepsaný pod sestupem Zbrojovky a udělám pro to všechno. To za prvé. Za druhé se potřebujeme koncentrovat na zápasy ve středu a v neděli, teď už je to takové klišé, každý zápas je pro nás důležitý a dá se říct existenční,“ pokračoval.

Přitom karty byly před utkáním rozdány jasně – případná výhra by znamenala umazání ztráty na jediný bod. „Nic jiného jsem si po výhře v Budějovicích nepřipouštěl, hrozně jsem se těšil, cítil jsem se dobře. Ale opět jsme to nezvládli, mohli jsme se dostat na dostřel k týmům, co jsou nad námi. Zase jsme to nevyužili a budeme se po sobě koukat. Nejsme na tom zatím tak, že by nás to mělo semlít, venku se nám daří víc, od zítřka jdeme trénovat a připravíme se na Slovácko. Budeme věřit ve svoje vlastní síly a zkusíme na soupeře, hrajícího o poháry, něco vymyslet," burcuje Pernica.

Zbrojovka v utkání doplatila kromě slabé produktivity také na určitou euforii po vyrovnávací brance. „Při našich útočných standardkách jsme měli mít lépe pokryté vápno, aby nám z toho jednoduše nevyjížděli. Dnes to bylo až do očí bijící, těch x návratů přes celé hřiště po rohu, to stojí hodně sil. Po vyrovnání jsme se měli trochu uklidnit, rozumím tomu, chtěli a potřebovali jsme vyhrát, ale bohužel. Že nemáme klid ve finální fázi, to je pravda, ale s klukama si pořád věříme, a hlavně já jim věřím. Nevymlouval bych se na útočníky, je nás tam jedenáct, a když můžu dát branku v Boleslavi i v Karviné, proč bych nemohl každý zápas. Spíš to beru takhle,“ zakončil zkušený stoper.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...