VIDEO: Komplikace, ale nesmíme se z toho složit, burcuje Texl

VIDEO: Komplikace, ale nesmíme se z toho složit, burcuje Texl

B r n o – Záložník Jiří Texl dnes proti Jablonci jako obvykle odvedl ve středu pole spoustu poctivé práce. Navíc založil akci, která vedla k vedoucí brance Zbrojovky. Nakonec ale musel vstřebat prohru 1:2.

„První poločas jsme hráli dobře, měli jsme tak pět šancí, ale dali jsme jen jeden gól. A to je pro nás málo, nedaří se nám držet čisté konto. Druhou půli jsme začali pasivně, dostali jsme gól, pak ještě jeden. Jablonec to dohrával, my jsme se snažili, ale to, co nám vyšlo poslední dva zápasy, už se nepovedlo. Na to se nedá spoléhat věčně, takže jsme prohráli,“ popisoval Texl po utkání jeho průběh.

Jak viděl klíčovou situaci před gólem na 1:1? „Máme zkušený tým, na defenzivě jsme zapracovali, neměli bychom tak lehce dostat gól. Centr pod sebe, ještě to prošlo dvěma hráčům mezi nohama, v tom byla i trocha smůly. Udělali hezkou akci, bohužel. Jestli to byla nesoustředěnost, nevím. Trenér to zhodnotí, z hřiště mi přišlo, že nám tam prošli strašně jednoduše. Neporadili jsme si s tím, asi jsme si to špatně přebrali,“ dumal.

Prohra je citelnou ranou pro psychiku týmu před reprezentační pauzou. A navíc komplikuje brněnskou situaci v tabulce. „Teď ty dva týdny nebude moc příjemné trénovat. Víme, že jsme v těch třech zápasech mohli utéci spodku tabulky a být v klidu, bohužel jsme si to zkomplikovali. Je to škoda, klidně jsme mohli mít o šest, sedm bodů víc a vyplavat někde úplně jinde. Je ale pořád hodně zápasů, nesmíme se z toho složit,“ hlásí Texl. „Bylo by krásné sahat na šesté místo, ale výsledky na to nejsou, byť hra není třeba tak špatná. Musíme být skromní a myslet hlavně na záchranu. Dvakrát jsme srovnali v poslední minutě, musíme si hlídat hlavně záda.“

Kapitán Řezníček dnes vyšel střelecky naprázdno, byť šance měl. Ale třicetiletý záložník jedním dechem dodává, že se na ofenzivě musí víc podílet i zbytek týmu. „Jsme tým, který pracuje pro něj, má to těžké, je na to sám. Snad příště gól zase dá, i když to je Sparta, tam aspoň tři,“ pousmál se Texl. „Má stovku na dosah, snad bude góly dávat dál. My z krajů nebo středu nedáme gól, nedáme gól ani ze standardky, to je těžké,“ uznává.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Vítězství jsme moc potřebovali, těší Granečného
A-tým
17.04.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Vítězství jsme moc potřebovali, těší Granečného

B r n o – Zápas s Jihlavou už pozvolna spěl k remízovému výsledku – pět minut před koncem jej ale...
VIDEO: Trenér Kříž po utkání s Jihlavou
A-tým
17.04.2024 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Trenér Kříž po utkání s Jihlavou

B r n o – Kouzlo nového trenérského týmu proti Jihlavě zafungovalo. Zbrojovka vydřela výhru s...
První jarní výhra! Proti Jihlavě rozhodl v závěru Granečný
A-tým
17.04.2024 | Daniel Kinc. FOTO: Petr Nečas

První jarní výhra! Proti Jihlavě rozhodl v závěru...

B R N O - Anglický týden vyplnili fotbalisté Zbrojovky pod vedením nových trenérů domácím soubojem...