VIDEO: K bodům pomohl i uzdravený Kuba Šural. Důležitá výhra, oddechl si

VIDEO: K bodům pomohl i uzdravený Kuba Šural. Důležitá výhra, oddechl si

B r n o – Na den přesně půl roku čekal obránce Jakub Šural na soutěžní zápas. Začátkem října se v duelu se Spartou B zranil, ze sestavy vypadl i po zimní přípravě. Včera proti Příbrami už ale na hřišti nechyběl a svým dílem přispěl k výhře 1:0.

„Těžko ten zápas teď hodnotit, když jsem hrál, musím se na to pak podívat. Myslím, že začátek jsme měli dobrý, potom přišlo hluché místo, ale dali jsme gól a začali jsme zase hrát. Z mého pohledu jsme byli lepší, určitě jsme měli přidat ještě nějaké góly, šance na to byly. I já jsem to měl na hlavě. Ale vyhráli jsme, máme tři body a chystáme se na další zápasy,“ shrnul Šury průběh duelu.

O výhře Zbrojovky rozhodl povedený Barišův volej. „Krásně to uklidil z voleje, hezky, moc hezky. Dobře se tam dostal a dobře to trefil. Ani se nedivím, má dobrou kopací techniku i střelu,“ chválil Šury parťáka z defenzivní řady, která oproti minulému utkání doznala změn. „Obrana byla skoro nová, já jsem hrál po delší době, vedle Čermus, Matěj Hrabina šel doleva a vrátil se Bari. Ale myslím, že jsme to zvládli docela v pohodě. Jak jsem říkal, na začátku jsme měli hluché místo, kdy nás podržel Berky. Ke konci se na nás tlačili, ale nevybavuju si, že by měli vyloženou šanci.“

Souboj s Příbramí nebyl rozhodně snadný, i s ohledem na zmíněnou dlouhou pauzu, kterou má brněnský obránce za sebou. „Přiznám se, že jsem cítil brzy únavu, nehrál jsem nějakou dobu. V přípravě jsem odehrál skoro všechno, ale pak jsem z toho zase vypadl a trénink není zápas. Jinak jsem se ale cítil dobře. Teď nás čeká hodně zápasů, což osobně vítám, pro mě je lepší hrát než trénovat. Kondici v zápase naberete mnohem snadněji, takže jsem za to rád,“ naznačil, že nahuštěný dubnový program mu osobně vrásky nedělá.

V tabulce mají Brňané deset kol před koncem devítibodový náskok, tím se ovšem nehodlají opájet. A řeči o jistém postupu? Na ty také není v kabině místo. „Řekli jsme si, že s tím vůbec nebudeme počítat. Všichni to říkají, ale stejně nás budou nahánět a nás to může jen dostat pod tlak. Jasně jsme si řekli, že hrajeme, jako kdybychom soutěž vedli o bod, nebo nevedli vůbec. Včera to byla důležitá výhra, bylo by blbé se dostat do nějaké špatné šňůry. Možná to podle toho i vypadalo. Tím, že nám to minule nevyšlo, jsme věděli, jak je důležité dostat se zpátky na vítěznou vlnu. Ale zvládli jsme to, jsem za to rád,“ zakončil Šury.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem

B r n o – Tomáš Smejkal přispěl minulý týden jako střídající hráč asistencí k výhře v Jihlavě,...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem

B r n o – Zbrojovka vstupovala do utkání proti Vyškovu se sérií pěti výher v řadě a s nadějí na...
Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu
A-tým
23.09.2023 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu

B R N O - Desáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo na Srbské jihomoravský souboj o první místo v...