VIDEO: Jsem rád, že to takto dopadlo, říká Štěrba

VIDEO: Jsem rád, že to takto dopadlo, říká Štěrba

U n t e r p r e m s t ä t t e n - Stoper Jan Štěrba se těsně před odjezdem na soustředění vrátil do Zbrojovky, kam přestupuje z olomoucké Sigmy. Nejen o tom hovořil po prvním tréninku v Rakousku.

„Jsem samozřejmě rád, že to takto dopadlo. Přípravu jsem začal v Olomouci, ale pořád jsem doufal, že to vyjde. Normálně jsem trénoval, všechno jsem absolvoval. A v pátek pak přišla informace, že se kluby dohodly a můžu sem jít, pokud mám chuť. Tu jsem měl, jsem vděčný, že tu můžu být. Budu se teď snažit co nejlépe pomoci týmu,“ řekl Štěrba pro Zbrojovka TV.

Na Srbské se před odjezdem znovu potkal se Šimonem Faltou, který se na jeho návrat už těšil. „Je to oboustranné,“ smál se Štěrba. „Jsme velmi dobří kamarádi, šel mi na svatbě za svědka. V Olomouci jsme vyrůstali spolu, byli spolu na pokoji a tak dále. Hodně jsme toho zažili a jsem rád, že jsme se zase shledali a můžeme pokračovat spolu.“

Také na soustředění spolu někdejší parťáci z Olomouce obývají jeden pokoj. „Tím, že jsme se oba k týmu připojili na poslední chvíli, to bylo trochu dané. Šimon si stihl už zahrát proti Slovanu, zápas jsem sledoval a kluci nehráli špatně. Mohlo to skončit i vítězstvím.“

Po příjezdu a ubytování v hotelu Der Stockinger už na Zbrojováky čekal první trénink. „Byl výživný, ale to se v této fázi přípravy dalo očekávat. Cesta nebyla tak dlouhá, jako když se jede třeba do Kaprunu, takže to bylo v pohodě. Rozběhání, přihrávkové cvičení, vše s balonem. A pak miniturnaj, což mají všichni hráči rádi,“ pousmál se sedmadvacetiletý obránce.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem

B r n o – Tomáš Smejkal přispěl minulý týden jako střídající hráč asistencí k výhře v Jihlavě,...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem

B r n o – Zbrojovka vstupovala do utkání proti Vyškovu se sérií pěti výher v řadě a s nadějí na...
Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu
A-tým
23.09.2023 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu

B R N O - Desáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo na Srbské jihomoravský souboj o první místo v...