VIDEO: Jsem rád, že to takto dopadlo, říká Štěrba

VIDEO: Jsem rád, že to takto dopadlo, říká Štěrba

U n t e r p r e m s t ä t t e n - Stoper Jan Štěrba se těsně před odjezdem na soustředění vrátil do Zbrojovky, kam přestupuje z olomoucké Sigmy. Nejen o tom hovořil po prvním tréninku v Rakousku.

„Jsem samozřejmě rád, že to takto dopadlo. Přípravu jsem začal v Olomouci, ale pořád jsem doufal, že to vyjde. Normálně jsem trénoval, všechno jsem absolvoval. A v pátek pak přišla informace, že se kluby dohodly a můžu sem jít, pokud mám chuť. Tu jsem měl, jsem vděčný, že tu můžu být. Budu se teď snažit co nejlépe pomoci týmu,“ řekl Štěrba pro Zbrojovka TV.

Na Srbské se před odjezdem znovu potkal se Šimonem Faltou, který se na jeho návrat už těšil. „Je to oboustranné,“ smál se Štěrba. „Jsme velmi dobří kamarádi, šel mi na svatbě za svědka. V Olomouci jsme vyrůstali spolu, byli spolu na pokoji a tak dále. Hodně jsme toho zažili a jsem rád, že jsme se zase shledali a můžeme pokračovat spolu.“

Také na soustředění spolu někdejší parťáci z Olomouce obývají jeden pokoj. „Tím, že jsme se oba k týmu připojili na poslední chvíli, to bylo trochu dané. Šimon si stihl už zahrát proti Slovanu, zápas jsem sledoval a kluci nehráli špatně. Mohlo to skončit i vítězstvím.“

Po příjezdu a ubytování v hotelu Der Stockinger už na Zbrojováky čekal první trénink. „Byl výživný, ale to se v této fázi přípravy dalo očekávat. Cesta nebyla tak dlouhá, jako když se jede třeba do Kaprunu, takže to bylo v pohodě. Rozběhání, přihrávkové cvičení, vše s balonem. A pak miniturnaj, což mají všichni hráči rádi,“ pousmál se sedmadvacetiletý obránce.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na Spartu opět s Fanzónou!
A-tým
27.09.2022 | Klub

Na Spartu opět s Fanzónou!

B r n o - Také pro utkání se Spartou (8. října, výkop v 16 hodin) bude zřízena Fanzóna! Nacházet se...
U12: Zbrojovka si poradila se Žďárem
Mládež
25.09.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka si poradila se Žďárem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) si v utkání se Žďárem s chutí zastříleli. Svému soupeři...
U13: Další výhra přišla se Žďárem
Mládež
25.09.2022 | Martin Lísal

U13: Další výhra přišla se Žďárem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) zůstávají i po sedmém utkání sezóny stoprocentní. Na hřišti v...