VIDEO: Jsem rád, že to takto dopadlo, říká Štěrba

VIDEO: Jsem rád, že to takto dopadlo, říká Štěrba

U n t e r p r e m s t ä t t e n - Stoper Jan Štěrba se těsně před odjezdem na soustředění vrátil do Zbrojovky, kam přestupuje z olomoucké Sigmy. Nejen o tom hovořil po prvním tréninku v Rakousku.

„Jsem samozřejmě rád, že to takto dopadlo. Přípravu jsem začal v Olomouci, ale pořád jsem doufal, že to vyjde. Normálně jsem trénoval, všechno jsem absolvoval. A v pátek pak přišla informace, že se kluby dohodly a můžu sem jít, pokud mám chuť. Tu jsem měl, jsem vděčný, že tu můžu být. Budu se teď snažit co nejlépe pomoci týmu,“ řekl Štěrba pro Zbrojovka TV.

Na Srbské se před odjezdem znovu potkal se Šimonem Faltou, který se na jeho návrat už těšil. „Je to oboustranné,“ smál se Štěrba. „Jsme velmi dobří kamarádi, šel mi na svatbě za svědka. V Olomouci jsme vyrůstali spolu, byli spolu na pokoji a tak dále. Hodně jsme toho zažili a jsem rád, že jsme se zase shledali a můžeme pokračovat spolu.“

Také na soustředění spolu někdejší parťáci z Olomouce obývají jeden pokoj. „Tím, že jsme se oba k týmu připojili na poslední chvíli, to bylo trochu dané. Šimon si stihl už zahrát proti Slovanu, zápas jsem sledoval a kluci nehráli špatně. Mohlo to skončit i vítězstvím.“

Po příjezdu a ubytování v hotelu Der Stockinger už na Zbrojováky čekal první trénink. „Byl výživný, ale to se v této fázi přípravy dalo očekávat. Cesta nebyla tak dlouhá, jako když se jede třeba do Kaprunu, takže to bylo v pohodě. Rozběhání, přihrávkové cvičení, vše s balonem. A pak miniturnaj, což mají všichni hráči rádi,“ pousmál se sedmadvacetiletý obránce.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...