VIDEO: Jsem rád, že mi trenéři dali šanci, usmívá se Šiman

VIDEO: Jsem rád, že mi trenéři dali šanci, usmívá se Šiman

V l a š i m – Gólman Jakub Šiman se po středeční premiéře postavil do brány Zbrojovky i v neděli ve Vlašimi. Několika výbornými zákroky přispěl na hřišti druhého týmu tabulky k výhře 2:1.

„Zápas se hodnotí skvěle, vyhráli jsme s týmem, který hraje o barážové pozice. Těší nás, že jsme zápas zvládli takhle na konci rozhodnout. Myslím, že to bylo pěkné utkání pro diváky na stadionu i u obrazovek, takže ze zápasu máme jenom dobré pocity,“ netajil Šiman po utkání spokojenost.

Vytáhlý gólman čelil několika zapeklitým situacím, včetně pokutového kopu. Naštěstí pro Brno domácí Křišťan bránu minul. „Snažím se stát do poslední chvíle. Myslím, že pro hráče je to nejhorší, když mu gólman neudělá pohyb. Poslal mě sice na druhou stranu, ale naštěstí to dal vedle. Jinak nejtěžší zákrok byl asi ten ke konci, kdy jsem střelu pořádně neviděl, měl jsem i štěstí, že to někdo z kluků tečoval a skončilo mi to na ruce. A u dorážky jsem byl taky blízko. Ale o to až tak nejde, důležité je, že jsme zápas zvládli.“

O motivaci měl Šiman dle svých slov postaráno. „Pořád chceme předvádět výkony, na které můžeme být pyšní jako jednotlivci i jako celek. Možná Vlašim měla motivaci větší v tom, že o něco hraje, zatímco nám jde v uvozovkách jen o to, abychom nahráli co nejvíce bodů. Ale šanci dostávají ti, co neměli takový podíl na tom, co kluci dokázali. A pro nás je ta motivace zase o to větší, abychom ukázali, že sem patříme právem. Každý si v tom něco najde. Aby přišel někdo s tím, že o nic nejde, takový tu nikdo není,“ ujišťuje.

Jak již zaznělo, premiéru v soutěžním utkání si Kuba odbyl ve středu proti Třinci. A jisté je, že s ohledem na okolnosti na svůj brněnský debut asi jen tak nezapomene. „Tím, že Berky udělal neskutečně kvalitní zápasy, jsem čekal, že tuhle zápasovou třešničku bude mít on. Jsem rád, že mi trenéři dali šanci. Užil jsem si to o to víc, že to byl první zápas a dopadlo to, jak to dopadlo, tedy dobře na hřišti a pak velkými oslavami,“ vzpomíná Šiman na pozápasovou euforii na Srbské.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou
A-tým
11.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou

B r n o - Zbrojováci v posledním utkání roku porazili Opavu 2:1. Přípravné utkání rozhodli...
Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....