VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Slovanem Bratislava

VIDEO: Jozef Dojčan po utkání se Slovanem Bratislava

B r n o - Po prohře s Podbrezovou si Zbrojováci v přípravě poněkud spravili renomé, když remizovali se slovenským mistrem Slovanem Bratislava doma 2:2. Jak viděl zápas asistent trenéra Jozef Dojčan?

„Čekal nás kvalitní soupeř, pro něhož to byla generálka před Ligou mistrů. Těší nás, že jsme mohli vyzkoušet nějaké další varianty a taktické věci, i z tohoto hlediska zápas splnil účel. A myslím, že pro oko diváka mohl být celkem fajn,“ je přesvědčený Dojčan.

Slovan nasadil do hry i největší esa, brněnský realizační tým ale nehodlá z výsledku a výkonu vyvozovat nějaké přehnané závěry. „Nastoupili v plné síle, ale víme, jak to před pohárem bývá. Nic nepřeceňujeme, nic nepodceňujeme, z našeho pohledu to zkrátka byl dobrý zápas a chlapci splnili to, co jsme očekávali. Původně jsme v tomto termínu měli hrát s Trnavou, ta zápas odřekla. O to jsme možná ještě raději, že jsme mohli změřit síly právě se Slovanem, který nás opravdu prověřil.“

Ve druhé půli už zasáhl do hry i nováček Šimon Falta, který přitom ještě včera oblékl dres Plzně proti Táborsku. „Těší nás, že máme takového hráče. Jak se ta možnost objevila, hned jsme po tom skočili. Jsme rádi, že tu je,“ řekl Dojčan na Faltovu adresu. A zbytek kádru pro soustředění? „Chtěli bychom mít 23 hráčů a 3 gólmany, je dost možné, že si necháme ještě jedno místo volné pro případný příchod dalšího nového hráče. Budeme to řešit, ještě tam nějaké otazníky jsou.“

Jisté je, že na seznamu pro Rakousko by neměl chybět hráč, který tuto zemí dobře zná – testovaný nigerijský záložník Musa Alli. „Od začátku, co tu je, se nám líbil. Donesl něco, co jsme neměli, a věřím, že i lidi si k němu rychle najdou cestu. Je to zkrátka jiný typ, rychlý, dynamický, technický. Vyhledává souboje jeden na jednoho, v tom je silný,“ chválil Dojčan jednadvacetiletého krajního hráče. S tím se klub po utkání domluvil na podmínkách pokračování spolupráce, aktuálně už tak zbývá jen dořešit administrativní úkony transferu.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....
U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...