VIDEO: Jiří Texl po utkání s Opavou

VIDEO: Jiří Texl po utkání s Opavou

B r n o – Byl ve správný čas na správném místě. Jiří Texl si deset minut před koncem utkání s Opavou našel odražený míč a tvrdou ranou zavelel k obratu. Zbrojovka nakonec poslední přípravný duel vyhrála 3:1.

„Výhra je určitě důležitá, ale hra možná nebyla úplně taková, jakou jsme chtěli. Utkání nám ukázalo, že musíme ještě hodně zapracovat na některých věcech. Musíme si ještě víc zvyknout na přírodní trávu, což je jiný sport. Takže nám zápas ukázal, co ještě musíme zlepšit,“ hovořil Texl po utkání.

Na přírodní trávu se Brňané vrátili před dvěma týdny, kromě toho na ní stihli odehrát tři přípravné zápasy z devíti. „Ale Olomouc je měsíc zpátky a Plzeň byla hned ze začátku, takže to se moc nedá počítat. Na hlavní hřiště si člověk musí zvyknout, což je vždycky těžké, navíc terény jsou po zimě. Když vidím, jak se v první lize kolikrát na hřišti nedá pomalu hrát, musím říct, že naše hřiště je proti tomu v dobrém stavu,“ pokračoval devětadvacetiletý záložník.

Ten naskočil v přípravě do sedmi zápasů, v Olomouci si připsal nahrávku a proti Opavě poprvé skóroval. Prosadil se tedy proti oběma bývalým klubům. „Snad to nebude platit i v lize, protože to bych toho moc neudělal, s Opavou jsme hráli už dvakrát,“ smál se. „Gól byl dílem náhody, že se to takhle odrazilo, ale je to pochopitelně pozitivní. I to, že jsme s klukama ten zápas otočili. Jinak se svou hrou jsem úplně spokojený nebyl, neměl jsem tolik míčů, byli jsme nucení hrát hodně dlouhých balonů, což úplně není moje hra.“

V dlouhé přípravě vypadl Texl dvakrát na krátkou dobu kvůli zdravotním problémům. „Takhle s přestávkami to uteklo celkem rychle. Kluci, co hráli všechno, těm to asi utíkalo hůř. Myslím, že jsme se hodně stmelili, z mého pohledu je tu zatím nejlepší parta, jakou jsem ve fotbale zažil. Celá šatna si rozumíme, jsme kamarádští, to je super,“ pochvaluje si.

A co boj o místo v sestavě? V záloze se po příchodu nových hráčů konkurence výrazně zvedla. „Jsem braný spíš jako šestka, takže rivalové jsme s Adriánem Čermákem, uvidíme. S ním jsme velcí kamarádi, podporujeme se, takže nějaká rivalita mezi námi není, obecně to nikdo z kluků takhle nemá. Když jsem na lavičce, beru to a vím, že když půjdu na hřiště, musím klukům pomoci. V tomhle máme partu vážně skvělou, jdeme zkrátka za postupem a chceme si to oslavit,“ zakončil Texl.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...