VIDEO: Je to ztráta, mrzela Fouska remíza s Vyškovem

VIDEO: Je to ztráta, mrzela Fouska remíza s Vyškovem

B r n o - Dva góly, pět asistencí. Taková je bilance Adama Fouska z posledních čtyř utkání Zbrojovky. Včera Adam otevřel skóre utkání s Vyškovem, v závěru pak nahrávkou pomohl zachránit alespoň bod.

„Byl to těžký zápas. Z naší strany to bohužel nemělo takové tempo, drajv, měli jsme ve hře moc nepřesností. Přesto jsme se dostali do vedení. Ve druhé půli jsme hráli hodně pomalu, měli jsme málo průnikových přihrávek, hráli jsme hodně na jistotu. Pak přišel nákop, prohraný souboj a gól. Nějaké situace jsme potom ještě měli, ale nedořešili jsme je, což je taky chyba. A přišla penalta, pak už jsme se jenom hnali za vyrovnáním a alespoň to se nám nakonec naštěstí podařilo,“ bilancoval Fousek průběh duelu.

První ranou do plánů Zbrojovky byla ovšem ještě v úvodním dějství srážka gólmana Berkovce s obráncem Hlavicou. „Nevypadalo to hezky, doufám, že kluci budou v pořádku. Během ošetřování jsme si řekli, že je to z naší strany hrozně málo, pak to vyústilo v ten gól, ale nestačilo to. Chyběla nám překvapivá myšlenka, moment, kterým bychom zaskočili soupeře. Vyškov hrál dobře v bloku, nízko, těžko jsme se tam dostávali. Neměli úplně optimální začátek, ale postupem času zjistili, že soutěž můžou v klidu hrát, začali vyhrávat a výsledky jim dodaly sebevědomí. Byl to houževnatý soupeř,“ uznal autor branky na 1:0.

V závěru pak Fous rozehrál přímý kop, po kterém srovnal Rogožan na 2:2. Pro Adama to byla šestá letošní asistence, pátá z posledních tří duelů a aktuálně tak je nejlepším nahrávačem týmu. „Uvidíme, jak bude vypadat tabulka po celém víkendu, ale je to ztráta, chtěli jsme tři body, doma potřebujeme bodovat za tři. To se nám dnes nepovedlo.“

Zejména závěr duelu pak probíhal v poněkud emotivní atmosféře. „O penaltě rozhodčí říkal, že byla, tak asi byla. Těžko hodnotit, ze hřiště mi to nepřišlo, ale jestli mu přišlápl nohu, asi to penalta je. Konec byl trochu vyhrocený, ale to k tomu patří. Chceme hrát nahoře, chceme postoupit, s tím je nějaký tlak spojený, neviděl bych v tom nějaký problém. Vyhrát se nám nepovedlo, takže to musíme zkusit zase v dalším utkání venku. V našich silách to je, záleží jen na nás,“ uzavřel Adam.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...