VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské dosahuje vrcholu, Pavel Zavadil ale zůstal klidný a jako správný kapitán nasměroval mužstvo k důležité výhře.

„Jsem strašně rád, že jsme to utkání otočili, bylo to hodně náročné. Opava podala velmi dobrý výkon, prohrávali jsme penaltou po našem zaváhání a museli jsme hru více otevřít. Ještě do poločasu mohl Šeďa vyrovnat, nevyšlo to. O pauze jsme si řekli, že utkání musíme obrátit, semkli jsme se a po skvělém výkonu jsme utkání opravdu otočili. Musím říci, že utkání mělo vysoké tempo, dobrou úroveň, hrálo se malinko nahoru dolů, k vidění bylo hodně šancí. Jsem strašně rád, že jsme dokázali vyhrát,“ shrnul Zavoš průběh duelu.

U penalty v závěru asi leckoho napadlo, že opavský gólman zná způsoby, kterými brněnský kapitán penalty zahrává. „Ale věděl jsem, že jsem určený a musím tu zodpovědnost vzít na sebe, i když mě Opava má přečteného. Věděl jsem, že musím změnit stranu, byl jsem rozhodnutý to dát doprostřed a ukázalo se, že je to správné rozhodnutí. Zkoušel jsem to v sobotu na tréninku, kopl jsem si takhle tři penalty, abych si ověřil, že to můžu prostřelit. Věřil jsem si na to a jsem rád, že to takhle dopadlo,“ ulevilo se mu.

Po čtyřech letech se tak z ochozů neslo Zavadilovo jméno. „Byl jsem rád, že lidi přišli ve velkém počtu, utkání mělo parametry, byly to nervy až do konce. A jsem rád, že lidi nezapomněli a povzbuzovali nás až do konce, jejich podpora byla hodně slyšet. Hnalo nás to a po vyrovnání jsem věděl, že to otočíme. Mužstvo ukázalo, že má silný charakter, že se nevzdává. Semkli jsme se, síla mužstva tady je a jdeme správným směrem. Buduje se tu něco nového, silný tým s charakterem a tohle je správná cesta,“ je přesvědčený kapitán.

Po dvou kolech mají Zbrojováci šest bodů, což je start, který nepamatují od roku 2008. „Je to velmi dobré, takový start jsme chtěli. Teď nás čeká Prostějov, od zítřka se na to chystáme. Nic lehkého, domácí budou chtít zabrat, mají nula bodů, ale já pořád říkám, všeci říkáme, že se soustředíme jen na sebe. Nedíváme se doleva doprava, jen na Zbrojovku.“

Že se druhá výhra urodila zrovna s Opavou, to pro Zavadila a jeho parťáka Hrabinu mohlo být ještě o něco pikantnější. „Byl to malinko speciální zápas, ale já jsem věděl, že se potřebuju soustředit jen na sebe, na tým, na Zbrojovku. Takhle jsem k tomu přistoupil a nenechal jsem se ničím odrazovat. Soustředím se jen na svůj a týmový výkon. Byl to těžký zápas, Opava nemá špatné mužstvo, je jen otázka času, kdy udělají výsledek a chytnou se.“

To, že má brněnský kapitán v občance jako rok narození uveden 1978, byste letmým pohledem na hřišti nepoznali. Ani to, že musel před utkáním překonat drobné obtíže. „Musím zaklepat, zdraví drží, cítím se velmi dobře, i když jsem absolvoval v sobotu druhou vakcínu a dostal jsem se z toho až ve čtvrtek,“ pousmál se. „Trénoval jsem tak malinko méně, ale zvládl jsem to, i když ke konci mi už síly ubývaly. Vydal jsem se a teď mám zase týden na to, abych dobře potrénoval a připravil se na další utkání.

📸 Dvě výhry na úvod sezóny? Naposledy v roce 2008. To byl Zavoš ještě ve 🇸🇪 Švédsku...

Zveřejnil(a) FC Zbrojovka Brno dne Neděle 1. srpna 2021

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Třetím soupeřem je Mladá Boleslav!
A-tým
12.08.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Třetím soupeřem je Mladá Boleslav!

B r n o - Blíží se víkend a s ním další utkání FORTUNA:LIGY? v pořadí již třetí. Do Brna přijede...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Vlastimilem Hrubým!
A-tým
12.08.2022 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Vlastimilem Hrubým!

B r n o - Srpnovým hostem Moniky Býmové byl ve STUDIU FLINTA Vlastimil Hrubý! Sedmatřicetiletý...
Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...