VIDEO: Jasná a zbytečná penalta, mrzelo Jambora

VIDEO: Jasná a zbytečná penalta, mrzelo Jambora

B r n o - Čtyřikrát nastoupil David Jambor v této sezóně jako střídající hráč, v pátém utkání se premiérově objevil v základní sestavě. Pátý nejmladší hráč letošního ročníku FORTUNA:LIGY po utkání ovšem příliš spokojený nebyl - Zbrojovka podlehla a on sám zavinil klíčovou penaltu.

Pro srovnání - při úvodním hvizdu stál na druhé straně třeba gólman Laštůvka. Ten měl v den, kdy se David narodil, na kontě už 45 ligových startů. Odchovanec Zbrojovky Jambor se stal pátým nejmladším hráčem, který letos do prvoligových bojů zasáhl (jedním ze čtyř mladších borců je obránce Lukáš Endl).

Davide, jaký byl zápas z tvého pohledu?
Za start od začátku jsem vděčný. Místo toho, abych se ale odvděčil dobrým a bezchybným výkonem, tak jsem udělal penaltu, která byla úplně zbytečná, a stála nás aspoň bod. Zápas byl celkově vyrovnaný a je to hrozná škoda. Jsem zklamaný a naštvaný sám na sebe.

Jak se seběhla inkriminovaná penaltová situace?
Levý bek Baníku kopnul dlouhý balón za nás a Tetour si to dobře převzal. Já už jsem ho ani nechtěl nijak dorážet, ale on byl zády ke mně a škobrtl mi o nohu. Bohužel, jasná penalta. Neměl jsem ani chodit do souboje, to byla moje chyba, moje blbost.

Bylo těžké se po tomto momentu co nejrychleji oklepat?
Když už uděláte penaltu, tak vám to psychicky moc nepřidá. Snažil jsem se to hodit za hlavu a výkon snad celkově nakonec, co mi i říkali kluci v kabině, nebyl špatný. K čemu mi to ale je, když jsem udělal penaltu a stálo nás to všechny body.

Jaké jsi měl od trenéra úkoly do zápasu?
Hrál jsem na pozici šestky, před stopery. Úkolem bylo rozdávat míče před sebe, například Vaňousovi (Ondřej Vaněk), a hrát bezpečně, najisto.

Ve druhé půli jste měli více ze hry, ale do obrany Baníku jste bušili marně.
Baník hrál vzadu fakt dobře. Měli jsme nějaké šance, ale nebyly úplně vyložené. Na tom určitě musíme zapracovat, protože produktivitou máme fakt malou. To nás sráží dolů. Vánoce budou o něco smutnější. Budeme se připravovat na jaro a doufat, že ho zvládneme tak, jak chceme.

Na druhou stranu z osobního hlediska to pro tebe byl až nečekaně úspěšný podzim, že?
Určitě. Do áčka jsem se dostal na přípravu, bylo to ovlivněno koronavirem, zraněnými a nemocnými kluky. Dostal jsem se do sestavy, za což jsem rád, ale celkově je situace pro nás špatná. Takže mě to tolik netěší.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...