VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí

VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí

B r n o - Místo bodů do tabulky zatím Zbrojovka na podzim sčítá spíše absence. Proti Olomouci nastoupila v dosti okleštěné sestavě, přesto dvakrát vedla, ale nakonec to na body nestačilo. Jan Sedlák se při kritickém stavu obránců posunul na stopera a po utkání neskrýval zklamání z toho, že jeho tým nezapsal první výhru sezóny.

Zápas s Olomoucí jste měli slibně rozehraný, ale opět z toho není výhra. Jak jej hodnotíš?
Začali jsme velice dobře, hráli jsme aktivně. Napadali jsme, soupeř jenom nakopával a z toho všeho jsme těžili – dali jsme první gól. Bohužel pak přišla první šance Sigmy a hned vyrovnání. Odražený míč a bylo to 1:1, ale to se nedá nic dělat, takové góly padají. Opět jsme se zvedli a hráli jsme dobře. První poločas byl z naší strany docela povedený. Do druhé půle jsme vstoupili opět dobře a aktivně, pak však přišel vlastní gól, ale i tohle se stává. Trochu nás to položilo, dostali jsme po individuální chybě branku na 2:3 a troufnu si říci, že od té doby jsme to už psychicky nezvládli. Sigma nás přehrála, do čeho kopla, z toho byl gól. Pro nás je tohle utkání další ztrátou, protože jsme měli na tři body.

Ty jsi nastoupil netradičně při mnoha absencích na pozici stopera. Jak ti to sedlo?
Hrálo se mi na této pozici v pohodě. Trenér mi před zápasem řekl, že na této pozici nastoupím a neměl jsem s tím žádný problém.

Věříš, že obraně pomůže příchod Zorana Gajiče? Jeho příchod se bohužel před duelem se Sigmou ještě nepovedlo papírově dotáhnout.
Je to zkušený hráč a určitě nám pomůže. Je veliká škoda, že nemohl nastoupit už proti Olomouci. Myslím si, že by obrana byla ještě pevnější a jinak zorganizovaná, ale bohužel. Musíme doufat, že příště nastoupí.

Dal se výkon proti Olomouci označit za ten nejlepší v nové sezóně?
Výkon to asi nejlepší opravdu byl, ale na to se nehraje. My jsme chtěli jednoznačně tři body a ty opět nemáme.

Za týden přitom hrajete v Plzni, na hřišti velkého favorita.
Víme, že budeme velkými outsidery, ale rozhodně nechceme do Plzně odcestovat s poraženeckou náladou. Na nic takového nemyslíme. Pojedeme tam s tím, abychom předvedli znovu co nejlepší výkon a uvidíme, na co to bude stačit. Věříme, že se z marodky opět někdo vrátí, ale zatím to necháme osudu. Jak to bude, tak to bude.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...
Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...