VIDEO: Gólů jsem mohl dát klidně více, myslí si týmový kanonýr Růsek

VIDEO: Gólů jsem mohl dát klidně více, myslí si týmový kanonýr Růsek

B r n o - Na závěr letošní sezóny F:NL Zbrojovka opět potěšila své příznivce. Na domácím hřišti si poradila s Vlašimí 4:0 a naladila se na případnou baráž proti druhému nejhoršímu celku z nejvyšší soutěže. Dvěma góly k výhře přispěl Antonín Růsek, který si tak vystřílel pozici nejlepšího kanonýra týmu.

Celkově se trefil dvanáctkrát, o jeden zásah tak překonal Kubu Přichystala, kterému v rozšíření gólové sbírky zabránilo zranění. Růsek zároveň dorovnal loňský počin Lukáše Magery, který v základní části skóroval taktéž dvanáctkrát.

Dva góly, výhra, k tomu jsi nejlepší střelec týmu, panuje po dnešku spokojenost?
Nejlepšího střelce týmu bych asi úplně neřešil. Jsem rád, že jsme vyhráli a že jsme se rozloučili se sezónou. Myslím si, že jaro z naší strany bylo hodně povedené. Je jen škoda, že nám to nevyšlo na první místo.

Jak jsi viděl obě své gólové situace?
První gól jde rozhodně za Damiánem Barišem. Poslal parádní centr, stačilo tam jen dát hlavu a nešlo to nedat. U druhého gólu to podle mě byla trochu chyba gólmana, že neudržel centrovaný míč na přední tyči.

Jak náročné bylo se nastavit na zápas, když jste věděli, že už vám prakticky o nic nejde?
Bylo by ošidné, kdybychom zápas podcenili – mohlo by se nám to později vrátit. Nechtěli jsme to dopustit. Hrálo se ve velkém vedru, z obou stran to bylo občas utahané, ale jsem rád, že jsme dali čtyři góly.

Na jaře po koronavirové pauze jste zvládli 13 duelů v rekordním čase. Byla na vás postupem času znát větší a větší únava?
Ze začátku to bylo dobré, ale ke konci už se zase hrálo jednou za týden. Když jsme hráli co tři dny, tak na to tělo bylo zvyklé, ale teď naopak přišlo něco jiného. Čekání na zápas bylo jednoduše delší.

Celkově máš v sezóně dvanáct branek. Jsi s touto metou spokojen?
Myslím si, že těch gólů mohlo být klidně i více. Když si vzpomenu třeba jen na víkendový zápas v Prostějově, tak tam jsem klidně dvě branky ještě mohl přidat. Stále je na čem pracovat a s jarem úplně spokojený nejsem.

Ve středu máte poslední trénink a poté následuje krátké volno. Jaký bude tvůj program?
Nic konkrétního v plánu nemám, ale asi někam vyjedeme s přítelkyní na víkend.

Všichni v Brně budou napjatě sledovat, jak se vyvine situace kolem baráže a dohrání první ligy. Jaké řešení by bylo pro tebe nejideálnější?
Sám nevím. Jsem pro to, aby se ligy dohrály na hřišti, ale na druhou stranu nevíme, co bude dál. Kdyby se baráž hrála, tak za tři týdny začíná další fotbalový ročník a jsme de facto bez odpočinku. Mnoho týmů už je na dovolených, takže jsem zvědav, jak se tohle vyřeší.

Díky za rozhovor!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...