VIDEO: Gól věnuju dcerce, která má dnes narozeniny, usmíval se Bariš

VIDEO: Gól věnuju dcerce, která má dnes narozeniny, usmíval se Bariš

B r n o – Přesně před rokem se Damián Bariš stal tatínkem, na světě přivítal dcerku Zoru. A její první narozeniny oslavil stylově – vítěznou brankou v utkání s Příbramí.

Ve své první „brněnské“ sezóně se Damián zapsal mezi střelce čtyřikrát, od května 2019 ale na soutěžní gól čekal. Sudím odvolanou trefu proti Zlínu z loňského ročníku asi ještě máte v živé paměti. „Určitě mám radost. Už dlouho si před zápasem říkám, že bych mohl konečně dát gól. Navíc dcerka má dnes první narozeniny, takže ten gól jí věnuji a mám dvojnásobnou radost,“ usmíval se.

Nebyla to přitom nijak snadná trefa. Bariš si naběhl na parádní Texlův centr a z voleje prostřelil Melichara. „Soustředil jsem se hlavně na to, abych trefil bránu, balón dlouho letěl, viděl jsem, že si tam můžu naběhnout, a doplnil jsem to. Mezi nohama to má gólman vždycky trochu otevřené, takže jsem mířil a vyšlo to,“ popisoval slovenský zadák klíčový moment střetnutí.

„Dnešní zápas byl hodně bojovný. Soustředili jsme se, abychom zvládli začátek lépe, než v posledním duelu. Hrálo se chvilku nahoru dolů, až gól to uklidnil. Dobře jsme bránili, přecházeli do brejků a měli jsme šance, je jen škoda, že jsme z nich nepřidali druhý gól. Zápas by pro nás byl klidnější,“ byl si vědom Bariš. „Ze začátku jsme možná byli trochu nervózní, soupeř se oťukal, ale jak jsem říkal, gól to uklidnil. Příbram hrála minulý rok ligu, nechtěli jsme to podcenit, na tabulku jsme se nedívali. Hráli dobrý fotbal, bylo to těžké, vybojované vítězství. Měli jsme respekt, ale chtěli jsme vyhrát. Dýchá se lépe, když je náskok větší, ale takhle se na to nedíváme. Vždycky se snažíme vyhrát nejbližší zápas, nepočítáme, kolik kdo ztrácí. Všichni říkají, že postoupíme, ale víme, že je to ještě daleko. Je před námi tvrdá práce a nikdo nám nedá nic zadarmo. Když se někdo moc spoléhá a kalkuluje, může se to vymstít, lepší je soustředit se na zápasy, jak jdou po sobě.“

Teď v dubnu jich na Brňany čeká ještě šest. „Důležité bude hlavně zregenerovat, čeká nás dlouhá cesta do Varnsdorfu, každý den může být důležitý. Zažili jsme to předloni, kdy jsme honili Pardubice a co tři dny jsme potřebovali vyhrát, teď to bude podobné. Mužstva na špici jsou nabitá, kdokoliv se může urvat a přiblížit se nám, ale máme to ve svých rukách,“ upozorňuje Bariš.

Ten věří, že ve prospěch Zbrojovky může hrát i týmová psychika. „Řadu zápasů jsme otáčeli, jsme schopní vyrovnané duely dotáhnout k výhře. Jasně, že jsme někdy měli štěstí, ale to je potřeba si přiklonit. Po minulém utkání jsme měli rozbor, řekli jsme si, co a jak, a už jsme na to nemysleli, soustředili jsme se jen na nadcházející zápas. A takhle chceme jít dál," uzavřel své hodnocení.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Doma přivítáme Plzeň!
A-tým
03.02.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: Doma přivítáme Plzeň!

B r n o - Po jarní premiéře v Mladé Boleslavi se Zbrojováci poprvé v tomto kalendářním roce...
Občerstvení na utkání s Plzní!
Ostatní
01.02.2023 | Martin Lísal

Občerstvení na utkání s Plzní!

B r n o - Jarní domácí premiéra se blíží! Už v neděli 5. února přivítáme na našem stadionu...
Oslava 110. výročí založení klubu
A-tým
31.01.2023 | Martin Lísal

Oslava 110. výročí založení klubu

B r n o - Součástí oslav 110. výročí založení našeho klubu byla i akce pro partnery a přátele...