VIDEO: Fanouškům bych chtěl poděkovat, vzkazuje Fousek po výhře

VIDEO: Fanouškům bych chtěl poděkovat, vzkazuje Fousek po výhře

B r n o – Dva zápasy, dvě asistence. Zatímco minule na Žižkově to ještě k úspěchu nevedlo, dnes si Adam Fousek připsal nahrávku u vítězné trefy Kuby Řezníčka a důležitým dílem tak přispěl k výhře 3:0 a prolomení nepříznivé série.

„Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Začátek byl soubojový, moc jsme to nechytli, asi po patnácti minutách jsme ale začali být klidnější, přesnější, víc jsme drželi balon. Měli jsme pár náznaků a vyústilo to gólem. Je škoda, že jsme některé z dalších šancí nedotáhli, kdybychom zachovali chladnější hlavu a neukvapili se, mohli jsme to dohrát líp,“ hodnotil Fousek průběh duelu.

„Po změně stran na nás Líšeň nalezla, nenechala nás tolik rozehrávat, chodila do centrů, ale nevybavuju si, jestli měli vyloženou šanci. Po prostřídání do toho pak kluci vnesli kvalitu, oživili to a přineslo to další dva góly, hezké akce a zasloužené vítězství,“ těšilo Adama.

Jak výsledek zápasu ovlivnil nový trenér Tomáš Polách? „Všechny nás obcházel, kladů důraz hlavně na nás starší, abychom byli poctiví a nároční na mladší hráče. Myslím, že dnes to bylo vidět. My zkušenější musíme být schopní zareagovat na průběh hry podle toho, jak se vyvíjí. Trenéři nám dají podněty, ale realizace je pak na nás. Dnes nám hodně pomohl Jirka Texl, jeho návrat byl ohromně znát. Fantastický zápas odehrál Jirka Hamza. Po zranění se vrátil i Ondra Pachlopník, velký talent s obrovskou pílí. Často ho vídám v posilovně, jak maká, jenom ať mu drží zdraví a nastupuje dál,“ zmínil Fousek i přínos dalších hráčů.

Spolu s dalšími hráči si pak po vítězném utkání zase jednou užil děrovačku. „Bylo to příjemné se do toho vrátit. Fanouškům bych chtěl poděkovat za skvělou kulisu, a to i v zápasech, kdy se nám nedařilo. Doufám, že ve zbylých zápasech předvedeme ještě lepší hru s tříbodovým koncem pro nás. Bylo frustrující dostat čtyři góly na Žižkově, takže je to samozřejmě příjemná změna a přejeme si, ať to pokračuje.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...