VIDEO: Enďa mi to hezky připravil, chválil Potočný

VIDEO: Enďa mi to hezky připravil, chválil Potočný

B r n o - V posledních zápasech to na sebe bral především Kuba Řezníček, dnešní duel s Varnsdorfem nicméně rozhodl jiný zkušený hráč. Střídající Roman Potočný po Endlově patičce prostřelil Pešla a zajistil Zbrojovce čtvrtou výhru v řadě.

„Byla tam prostrkávačka, myslím od Grance. Řekl jsem Enďovi ‚pata‘, on mě slyšel a hezky mi to připravil. Z jedničky jsem si to sklepnul a bylo tam přesně místo na přední tyči. Vystřelil jsem kolem Káčka (Martin Kouřil – pozn. red.), který se mnou hrál v Liberci, ještě že má tak dlouhé nohy, proletělo mu to kolem kolene a gólman nemohl vůbec nic vidět,“ popisoval Potočný originálně svou trefu na pozápasové tiskovce.

Navázal tak na pohárovou trefu ze středečního duelu ve Vsetíně. „Jsem rád za branku, potřeboval jsem ji. Už ve středu mi pomohla, dnes se to odrazilo na hřišti. Teď jsme bod od čela, každý bod je důležitý, soutěž je vyrovnaná. Doufám, že se to začne trhat a že už budeme brzy na prvním fleku,“ přeje si Potok.

Dvaatřicetiletý hráč nastoupil do utkání jako žolík z lavičky – a splnil přesně to, co po něm trenér chtěl. „Vždycky chci hrát v základu, podle mého kdo by nechtěl hrát v základu, nemůže hrát fotbal,“ řekl relozutně. „Ale jsme hlavně rádi, že jsme to zvládli. Varnsdorf nehraje žádnou plácanou, jen jim teď nepřichází výsledky. Ale první půli byli na balonu víc. Až druhý poločas se naše hra zlepšila. Většina týmů ztratila, za ty body jsme rádi. Skoro jsme se dotáhli na čelo, to je náš cíl,“ zopakoval Potočný.

A že byla výhra těsná? „Vždycky je lepší vyhrát o víc gólů, pak se hraje lépe. Na konci to člověk má v hlavě, trochu se zatáhne… Druhá liga není jednoduchá, každý zápas je soubojový a jsme rádi za každé tři body. Ukazujeme sílu, i jak silný máme mančaft v kabině,“ těší borce, který se letos v lize trefil podruhé.

V první půli to asi ani pro Romana nebylo příliš příjemné, když viděl, jak složitě se Zbrojováci dostávají do tempa. „Nechtěli jsme takhle hrát, ale někdy to tak je, někdy to nejde. Ve středu jsme měli pohár, možná jsme měli těžké nohy, byla to bažina. Sám jsem to na sobě cítil, na konci jsem toho měl plné brejle. Ale jak říkám, jsme rádi za tři body,“ završil své pozápasové bilancování.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...