VIDEO: Důležité vítězství, oddechl si Texl

VIDEO: Důležité vítězství, oddechl si Texl

O l o m o u c - Záložník Jiří Texl se od svého příchodu do Zbrojovky dvakrát vrátil na Andrův stadion, kde v minulosti dlouho působil. A pokaždé úspěšně. Dnes pomohl tradičně ve středu zálohy k výhře 2:1 nad olomouckou rezervou.

„Nevstoupili jsme do zápasu dobře, Sigma měla ze začátku šance, problém nám dělaly balony za obranu i vysoký a pohyblivý útočník. Pak jsme se dali trošku do kupy, od půlky první půle jsme byli lepší, hlavně přes Kronyho jsme měli šance. Vyrovnali jsme, myslím že zaslouženě,“ shrnul Texl na pozápasové tiskovce průběh prvního dějství.

„Do druhé půlky jsme vstoupili lépe, po vstřeleném gólu jsme se ale hlavně bránili, naštěstí se nám to povedlo. Pro domácí je to asi ztráta, měli na konci závary a šance. Pro nás je to důležité vítězství,“ pokračoval.

Nepovedený vstup do utkání připomněl fanouškům minulý duel, s čímž Texl souhlasil. „Měli jsme to tak i minulý týden. Nevím, asi nás trochu zaskočil přechod do druhé ligy, je potřeba si navyknout na jiný způsob hry, nastupují proti nám mladší hráči, první liga se hraje víc zkušeně. Zatím máme problém, než se s tím srovnáme, nedokážeme soupeře zmáčknout. Ale podobné to bylo i před dvěma lety, kdy jsme taky neměli bůhvíjak dobrý začátek. Věřím, že si na to navykneme.“

Oba góly nakonec Brňané vstřelili po rychlých akcích. „Sigma hrála vysoký presink, za zády jim vznikalo hodně prostoru, kam jsme se především po pravé straně hodně dostávali. Kdyby tak nevylézali, asi to nevznikne, chtěli hrát aktivně, presovat po celém hřišti a v tomhle vás to někdy vytrestá,“ našel vysvětlení Texl.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....
OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou
A-tým
08.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli...