VIDEO: Dopadlo to nejhůř, jak mohlo, mrzelo Ševčíka

VIDEO: Dopadlo to nejhůř, jak mohlo, mrzelo Ševčíka

B r n o - Zatímco na podzim nedokázali Zbrojováci v utkání proti nejsilnější trojce skórovat, dnes proti Plzni jim na to stačilo devět minut. A postaral se o to svým osmým letošním gólem Michal Ševčík.

Co víc, vůbec poprvé se v nejvyšší soutěži prosadil hlavou. „Vyplynulo to ze situace, nebylo to nic nacvičeného. Gól hlavou jsem dal naposledy ve druhé lize proti Příbrami,“ pousmál se Ševa. „V utkání jsme si dokázali docela dobře poradit s tempem, rychlostí i důrazem, ten gól nás nastartoval a poločas jsme dohráli bez větších šancí soupeře,“ hodnotil vstup do utkání.

Ve druhé půli ovšem Plzeň skóre otočila. „I do druhého poločasu jsme chtěli vkročit stejně, což se nám dařilo do doby, než jsme dostali gól na 1:1. Ten nás trochu položil, chvilku potom přišel druhý gól a už to nebylo ono. Nakonec to dopadlo nejhůř, jak mohlo,“ mrzela Ševčíka prohra. Chvilku před gólem přitom Brňané přidali druhou trefu, ta ovšem pro ofsajd nebyla uznána. „Ale nemyslím, že bychom tím ztratili koncentraci. Jasně, kdybychom dali druhý gól, zápas bychom asi zvládli. Ale nepřišlo mi, že bychom to pak podcenili, byl to centrovaný míč a odrazilo se to k nim.“

Při zmíněné neuznané trefě Ševa asistoval. „Ještě jsem to pořádně neviděl, tak nevím, jestli by šlo něco udělat jinak. Viděl jsem Řezňu, měl jsem míč na levou nohu, tak jsem to zkusil dát šajtlí. Bohužel gól nakonec neplatil, nedá se nic dělat."

Dvacetiletý záložník nastoupil letos poněkolikáté na křídle. „Hrálo se mi dobře, balonů bylo dost. Každá pozice přináší jiné povinnosti, jako třeba zavírat zadní tyč a podobně. Celkově to byl jeden z nejnáročnějších zápasů, co se týče posunů, výměny pozic a vystupování. Oproti podzimním zápasům se silnou trojkou jsme do toho lépe vstoupili, dali jsme gól. Více jsme se asi vyrovnali s tempem hry," uzavřel Ševčík.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou
A-tým
11.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou

B r n o - Zbrojováci v posledním utkání roku porazili Opavu 2:1. Přípravné utkání rozhodli...
Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....