VIDEO: Dokud nic není stoprocentní, nepolevujeme, říká obránce Hrabina

VIDEO: Dokud nic není stoprocentní, nepolevujeme, říká obránce Hrabina

B r n o – Obránce Matěj Hrabina odehrál takřka kompletní dubnový program. Také proti Ústí nastoupil v základní sestavě, až na posledních osmnáct minut přenechal místo Moravcovi. Jak Matěj hodnotil vítězné střetnutí?

„Před zápasem jsme si řekli, že chceme navázat na vítěznou sérii, kterou jsme rozjeli. Chtěli jsme kontrolovat zápas, hrát na balonu a trochu se předvést před domácím publikem, protože si myslím, že jsme jim byli něco dlužni. Snažili jsme se o kombinační fotbal, i když to bylo z naší strany trochu nervózní, pár prvních kombinací nám nevyšlo. Naštěstí přišel první gól, přidali jsme rychle i druhý a první poločas jsme dohrávali v naprostém klidu,“ zahájil Hrabina na pozápasové tiskovce.

„Ve druhé půli jsme věděli, že máme vedení v zádech, bohužel se nám nepovedlo přidat další gól a naopak jsme inkasovali. Naštěstí to tak už zůstalo, máme důležité vítězství a jsme za něj rádi. Soupeř pak v závěru neměl co ztratit a hrál vabank, zatímco v našich hlavách asi nějaká nervozita byla. Nevím, jestli někde vzadu v hlavách bylo, jaké jsou výsledky soupeřů, možná ta tíha výsledku byla vidět. Ale ke konci jsme to zvládli dobře, i díky Berkymu, který tam zase měl jeden fajn zákrok,“ chválil Matěj spoluhráče. „Poradili jsme si s tím a dotáhli jsme zápas do vítězného konce.“

V tabulce si tedy Brňané opět polepšili a jejich náskok už je čtrnáctibodový. „Je to další krok. Netajíme se tím, jaký je náš cíl, chceme soutěž vyhrát, a to co nejdříve. Dokud nic není stoprocentní, nepolevujeme a chceme tu sérii natáhnout. Nečekají nás jednoduché zápasy, soupeři nám to nedají zadarmo, ale jsme první, jsme tam, kde chceme být. A věřím, že jsme na správné cestě,“ je přesvědčený krajní bek.

Ten patří k hráčům, kterým nahuštěný program až tak nevadí. „Když se vyhrává, regeneruje se lépe. Zápasy jdou v rychlém sledu, i proto je dnešní výhra důležitá. Když se body nesbírají, bývá to horší. Nám to zatím takhle vychází, každý asi raději hraje zápasy, než trénuje. Teď nás čeká Sparta, podzimní zápas měl super úroveň. Netají se tím, že chtějí hrát hezký fotbal, a pokud je posílí hráči z áčka, je to výborný tým. Těžký soupeř, ale my se připravujeme víceméně pořád stejně, ať hlavně hrajeme svou hru. Moc nehledíme na to, kdo stojí na druhé straně,“ prozradil Hrabina.

Zápas se hraje na Velikonoční neděli, ale ani tohle hráči příliš neřeší. „Uvidíme, jak to bude po zápase, jestli se na pondělí dostaneme domů, ale nemyslíme na to. Máme jasný cíl, chceme se dostat do ligy. Takhle to vnímáme my a takhle to vnímají i všichni doma, o dovolené bude čas jim vše vynahradit,“ usmívá se osmadvacetiletý bek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...