VIDEO: Byla to dobrá škola, ohlíží se Hamza za premiérou

VIDEO: Byla to dobrá škola, ohlíží se Hamza za premiérou

B r n o – S týmem Zbrojovky jsou od začátku přípravy i dva dorostenci z ročníku 2005. Jedním z nich je obránce Jiří Hamza.

„Je to náročné. Začátky takové bývají, navíc je to samozřejmě rychlejší a soubojovější než v dorostu. Hlavně fyzicky je to náročnější, každý jede nadoraz. Ale trenéři to pojali fotbalovou formou, většinou máme trénink s balónem, takže se to dá zvládat,“ líčí Hamza své dojmy.

Brzy osmnáctiletý zadák už má za sebou i první zápas za muže – proti Dunajské Stredě. „Byla to dobrá škola, potkat se s takovými kvalitními hráči. Určitě to nebyl lehký zápas, nebyli jsme moc na balónu, celkově asi zasloužená remíza,“ vrací se k debutu, na který se bohužel nemohli dorazit podívat rodiče.“Jsou na dovolené, ale sledovali to alespoň online.“

Hamza polyká tréninkové dávky spolu s o něco mladším parťákem Zdeňkem Tomanem, oba navíc dobře znají Tomáše Polácha. Ten je ještě v minulé sezóně vedl v dorostu, letos je nově asistentem u prvního týmu. „Je to pro nás výhoda, trenér se nám od začátku snažil pomoci, pokud bylo potřeba. Je lepší, že jsem tu první dny měl někoho, koho znám, s kým si můžu popovídat, a pomalu jsem tak zapadal do kabiny,“ popisuje Hamza.

A jeho cíl pro další dny a týdny? „Asi to nechám osudu. Rád bych se pomalu zařadil do týmu, zvykal si na tempo a třeba nastoupil ve druhé lize,“ přeje si hráč, který na jaře podepsal svou první profesionální smlouvu a nastupuje také za mládežnickou reprezentaci U18. Zde byl na posledních srazech dokonce kapitánem.

další články

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu
Mládež
25.07.2024 | Martin Lísal

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu

R a k v i c e - Dorostenci Zbrojovky (U17) završili třídenní Haraštův memoriál výhrou proti pražské...
PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....