VIDEO: Byla to dobrá škola, ohlíží se Hamza za premiérou

VIDEO: Byla to dobrá škola, ohlíží se Hamza za premiérou

B r n o – S týmem Zbrojovky jsou od začátku přípravy i dva dorostenci z ročníku 2005. Jedním z nich je obránce Jiří Hamza.

„Je to náročné. Začátky takové bývají, navíc je to samozřejmě rychlejší a soubojovější než v dorostu. Hlavně fyzicky je to náročnější, každý jede nadoraz. Ale trenéři to pojali fotbalovou formou, většinou máme trénink s balónem, takže se to dá zvládat,“ líčí Hamza své dojmy.

Brzy osmnáctiletý zadák už má za sebou i první zápas za muže – proti Dunajské Stredě. „Byla to dobrá škola, potkat se s takovými kvalitními hráči. Určitě to nebyl lehký zápas, nebyli jsme moc na balónu, celkově asi zasloužená remíza,“ vrací se k debutu, na který se bohužel nemohli dorazit podívat rodiče.“Jsou na dovolené, ale sledovali to alespoň online.“

Hamza polyká tréninkové dávky spolu s o něco mladším parťákem Zdeňkem Tomanem, oba navíc dobře znají Tomáše Polácha. Ten je ještě v minulé sezóně vedl v dorostu, letos je nově asistentem u prvního týmu. „Je to pro nás výhoda, trenér se nám od začátku snažil pomoci, pokud bylo potřeba. Je lepší, že jsem tu první dny měl někoho, koho znám, s kým si můžu popovídat, a pomalu jsem tak zapadal do kabiny,“ popisuje Hamza.

A jeho cíl pro další dny a týdny? „Asi to nechám osudu. Rád bych se pomalu zařadil do týmu, zvykal si na tempo a třeba nastoupil ve druhé lize,“ přeje si hráč, který na jaře podepsal svou první profesionální smlouvu a nastupuje také za mládežnickou reprezentaci U18. Zde byl na posledních srazech dokonce kapitánem.

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...