sobota 8.2.2020

3 Trenčín
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 15.2.2020

6 Zbrojovka Brno
3 Podbrezová
příp.

středa 19.2.2020

1 Petržalka
3 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2., 11:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2., 15:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

neděle 8.3., 17:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

VIDEO: Brněnské derby je tady, Zbrojovka hostí v sobotu Líšeň!

VIDEO: Brněnské derby je tady, Zbrojovka hostí v sobotu Líšeň!

B r n o - První reprezentační pauza už je minulostí, na Zbrojovku čeká další zápas. A ne ledajaký - v sobotu přivítá na svém stadionu tým SK Líšeň! Brněnské derby má výkop ve 13 hodin, přenášejí jej kamery České televize.

12.09.2019 | Klub

 

Bezpečnostní složky vyhodnotily utkání jako středně rizikové a na předzápasové poradě zdůraznily následující opatření, vyplývající ze soutěžního řádu profesionálních soutěží v ČR a návštěvního řádu stadionu (schváleného LFA) - fanoušci hostujícího klubu s klubovou symbolikou mohou být vpuštěni pouze do sektoru hostů (tribuny C a D) s vchodem z ulice Vodova. Prosíme návštěvníky, aby toto opatření respektovali.

S ohledem na očekávanou vysokou návštěvu (doposud bylo prodáno takřka 6 tisíc vstupenek) a komfort diváků v dolních řadách pak klub žádá fanoušky s plotovými i tyčovými vlajkami, aby pro sobotní zápas využili alternativního způsobu zavěšení vlajek a kontaktovali s předstihem vedoucího technického úseku Martina Číhala (tel. 733 483 423).

Hlavní pokledna se v den utkání otevře v 10 hodin, pokladna pro hostující fanoušky hodinu před výkopem.

Vzledem k souběžně probíhajícím Erbovním slavnostem dojde k omezení provozu linky 32, která vynechá zastávku Slovanské náměstí.

Pro letošní sezónu klub připravil novinku, která by měla zlepšit úroveň občerstvení na zápasech. Jedná se o takzvanou Pivní zónu, nalézající se za krytou západní tribunou. Její součástí bude pouze a jen točené pivo.

Další novinkou je obnovení dětského koutku (sektor U) s obsluhou a hlídáním. Jeho součástí je třeba skákací hrad, branky na fotbal, stolky na malování a neschází samozřejmě speciální občerstvení pro děti.

Ještě před výkopem můžete využít služeb blízké Restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18), která v sobotu otevře v 11:30. Před vstupem na západní tribunu najdete jako obvykle i mobilní stánek s občerstvením.

Také letos je pro diváky na Srbské nachystána poločasová soutěž v přesnosti střelby. Jejím hlavním partnerem je společnost Pohanka & Co. – hodinky a klenoty, která do soutěže věnuje jako hlavní cenu luxusní pánské hodinky značky Christian Paul. Ani zbylí soutěžící ale nepřijdou zkrátka - čekají na ně vouchery na zboží od firmy NIKE a další ceny.

Zápasový bulletin je pro tuto sezónu v inovovaném formátu a s rozšířeným obsahem, pořídíte jej za cenu 10 korun (pro permanentkáře je zdarma, stejně jako pro majitele aplikace, kde se objeví již hodinu před výkopem). V programu najdete kromě dalšího fotbalového čtení a historických materiálů i jinde nepublikovaný rozhovor s Davidem Krškou.

Tak tedy v sobotu na Srbské. Vzhůru Brno!

Stručný profil soupeře

Zbrojovku čeká v rámci druhé ligy po třiceti letech brněnské derby. Na Srbskou dorazí tým SK Líšeň, který své počátky datuje do roku 1924. Největším úspěchem líšeňského klubu byl donedávna pohárový triumf nad Slavií v roce 2007. Tehdy Líšeň hrála divizi a Slavia Ligu mistrů, papírové předpoklady ovšem vzaly za své a Líšeňští se po výhře 4:3 radovali z postupu.

Nyní ovšem zdejší klub píše další parádní kapitolu své historie. Posuďte sami. Po třinácté příčce z roku 2016 následovala sezóna, v níž Marvani bojovali o holý život. Trenér Machálek je zachránil a v dalším ročníku je dovedl ke třetí příčce. A to nebylo vše – uplynulá sezóna přinesla dokonce historický postup do druhé ligy. Po suverénním jaru přišel určitý propad, vše ale změnilo nervydrásající poslední kolo se sladkou tečkou v podobě první příčky.

Po postupové sezóně prošel kádr Líšně pochopitelně určitou obměnou. Z hostování se zpět do Zbrojovky vrátili Kuba Černín a Dan Jambor, už v zimě Líšeň opustil nejlepší střelec Kuba Přichystal. Hostování skončilo i Smejkalovi, do Vyškova zamířil bývalý Zbrojovák Hanuš a v průběhu sezóny se navíc do Zbrojovky po čtyřech letech vrátil záložník David Krška. Na pozici gólmana přišel zkušený Šustr, který proti Brňanům loni nastoupil v dresu Vítkovic. Zálohu vyztužil Adrián Čermák, toho v létě Zbrojovka zkoušela v jednom utkání. A zapomenout nesmíme na trio hráčů na hostování ze Zbrojovky – Marek Vintr, Ondra Vintr a Martin Zikl.

Právě Marek Vintr je se čtyřmi góly nejlepším střelcem týmu (spolu s Tomášem Machálkem). Dvakrát skóroval Jan Hladík a ještě zmíněný David Krška. Trojice hráčů zasáhla do všech zápasů – Adrián Čermák, Jan Hladík a Jan Hlavica. Na soupisce najdeme řadu hráčů, kteří prošli mládeží Zbrojovky – Filipa Leznara, Michala Bednáře, Martina Rolinka či Adama Filu, na Srbské působil také senegalský záložník Lamine Fall.

Líšeňští jsou v tabulce aktuálně sedmí s deseti body. Šest jich získali venku, kde dvakrát zvítězili. Doma na triumf naopak čekají a čtyři duely dovedli k remíze. Ovšem kromě bezgólové plichty s Vyšehradem se vždy jednalo o řádně dramatickou bitvu s velkou porcí gólů. Není náhodou, že je Líšeň s patnácti trefami druhým nejlépe střílejícím týmem soutěže, zatímco na druhé straně jen Varnsdorf a Vítkovice inkasovaly vícekrát.

Co se týče vzájemného měření sil, to poslední proběhlo v přípravě na jarní část sezóny 214/15. Na umělce v TCM zvítězila Zbrojovka brankami Petra Buchty a Dana Přerovského 2:0, do utkání tehdy nastoupili i Honza Sedlák a Kuba Šural.

 

Aktuality

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz