VIDEO: Bod je spravedlivý, soudí střelec Řezníček po Bohemians

VIDEO: Bod je spravedlivý, soudí střelec Řezníček po Bohemians

P r a h a – V současném ligovém pelotonu zbývala poslední trojice týmů, kterým Kuba Řezníček ještě v brněnském dresu nedal gól. Bohemians, Slavia, České Budějovice. Jeden po víkendu odpadl – na hřišti Bohemians se kapitán Zbrojovky prosadil a výrazně tak přispěl k remíze.

„Z mého pohledu to bylo vyrovnané utkání, hodně o soubojích, zjednodušené hře. Dostali jsme gól z autu, naštěstí nebyl uznaný, náš pak taky neplatil kvůli mojí chybě. Nevyběhl jsem včas. I nadále to pak bylo především soubojové utkání a bod je myslím spravedlivý,“ soudil Řezníček na pozápasové tiskovce.

Vyrovnávací branku neslavil, důvod byl prostý – gólman Bohemians Martin Jedlička je jeho bratr, dlouho spolu bydleli. „Možná si mě kvůli tomu někdo dobere, ale je to mladej kluk, má všechno před sebou a přišlo mi to blbé,“ vysvětloval.

Oba bratři se před zápasem potkali. „Byl u nás ve čtvrtek na kávě, ale o fotbale jsme se moc nebavili. Vídáme se často, ale ani jsem na něm nic nevyzvídal, nemám to moc rád. Samozřejmě mě trochu špičkoval, že ví, kam kopu penalty, ale jinak jsme o utkání fakt nemluvili,“ usmíval se Řezňa. „Při gólu jsem byl už blízko a tím, jak jsem teď docela v pohodě, to asi chytat nemohl. V první půli jsem měl ještě jednu šanci, kdy jsem šel snad z půlky, dvakrát jsem si to zasekl, ale nějak se mi to zamotalo pod nohou, sami jste viděli, že to hřiště není ideální. Netrefil jsem to dobře.“

Čtrnáctý Řezňův gól v aktuální sezóně znamenal mimo jiné to, že otázky novinářů směřovaly častěji k této metě. Už je teď totiž jisté, že Kuba prožívá střelecky nejlepší sezónu. Je i jeho nejlepší v kariéře? „Číselně to tak vypadá, herně se cítím taky dobře. Nemám žádnou metu, jdu pořád zápas od zápasu jako doposud. Pořád říkám, že jestli si stovku splním teď nebo příští rok, je jedno, hlavně abychom získali určitý počet bodů, hráli v klidu a nemuseli hrát třeba baráž,“ přeje si.

„Sám se cítím dobře, jsem v pohodě a doufám, že je to vidět. Chci se zachránit a pak postavit zase silný mančaft, který bude hrát v klidu a ne nahoru dolů, jako v posledních letech. Tak abychom se nemuseli každý rok nervovat,“ zakončil Řezňa.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...