VIDEO: Bod je spravedlivý, soudí střelec Řezníček po Bohemians

VIDEO: Bod je spravedlivý, soudí střelec Řezníček po Bohemians

P r a h a – V současném ligovém pelotonu zbývala poslední trojice týmů, kterým Kuba Řezníček ještě v brněnském dresu nedal gól. Bohemians, Slavia, České Budějovice. Jeden po víkendu odpadl – na hřišti Bohemians se kapitán Zbrojovky prosadil a výrazně tak přispěl k remíze.

„Z mého pohledu to bylo vyrovnané utkání, hodně o soubojích, zjednodušené hře. Dostali jsme gól z autu, naštěstí nebyl uznaný, náš pak taky neplatil kvůli mojí chybě. Nevyběhl jsem včas. I nadále to pak bylo především soubojové utkání a bod je myslím spravedlivý,“ soudil Řezníček na pozápasové tiskovce.

Vyrovnávací branku neslavil, důvod byl prostý – gólman Bohemians Martin Jedlička je jeho bratr, dlouho spolu bydleli. „Možná si mě kvůli tomu někdo dobere, ale je to mladej kluk, má všechno před sebou a přišlo mi to blbé,“ vysvětloval.

Oba bratři se před zápasem potkali. „Byl u nás ve čtvrtek na kávě, ale o fotbale jsme se moc nebavili. Vídáme se často, ale ani jsem na něm nic nevyzvídal, nemám to moc rád. Samozřejmě mě trochu špičkoval, že ví, kam kopu penalty, ale jinak jsme o utkání fakt nemluvili,“ usmíval se Řezňa. „Při gólu jsem byl už blízko a tím, jak jsem teď docela v pohodě, to asi chytat nemohl. V první půli jsem měl ještě jednu šanci, kdy jsem šel snad z půlky, dvakrát jsem si to zasekl, ale nějak se mi to zamotalo pod nohou, sami jste viděli, že to hřiště není ideální. Netrefil jsem to dobře.“

Čtrnáctý Řezňův gól v aktuální sezóně znamenal mimo jiné to, že otázky novinářů směřovaly častěji k této metě. Už je teď totiž jisté, že Kuba prožívá střelecky nejlepší sezónu. Je i jeho nejlepší v kariéře? „Číselně to tak vypadá, herně se cítím taky dobře. Nemám žádnou metu, jdu pořád zápas od zápasu jako doposud. Pořád říkám, že jestli si stovku splním teď nebo příští rok, je jedno, hlavně abychom získali určitý počet bodů, hráli v klidu a nemuseli hrát třeba baráž,“ přeje si.

„Sám se cítím dobře, jsem v pohodě a doufám, že je to vidět. Chci se zachránit a pak postavit zase silný mančaft, který bude hrát v klidu a ne nahoru dolů, jako v posledních letech. Tak abychom se nemuseli každý rok nervovat,“ zakončil Řezňa.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...