VIDEO: Baráž je tady! Zbrojovka hostí ve středu Příbram!

VIDEO: Baráž je tady! Zbrojovka hostí ve středu Příbram!

B r n o - Na Zbrojováky čeká tento týden vrchol sezóny v podobě barážového dvojutkání o postup do FORTUNA:LIGY. Soupeřem je Příbram a první duel je na programu ve středu 29. května v 18 hodin. A boj o postup uvidí na Srbské zcela jistě rekordní návštěva sezóny!

Už teď je totiž prodáno takřka 6000 vstupenek. Předprodej pokračuje i nadále v síti Ticketportal, zítra pak v 15:00 půjdou do prodeje zbylé vstupenky (otevřeny budou všechny pokladny). Prosíme proto všechny fanoušky, aby v zájmu svého pohodlí dorazili s dostatečným časovým předstihem.

Ještě před výkopem můžete využít služeb blízké Restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18). Před vstupem na západní tribunu pak najdete jako obvykle i mobilní stánek s občerstvením. Možnosti občerstvení budou pro utkání využity na maximum možného, v provozu budou všechny stánky (i na severní tribuně) a také "pivní zóna" na západní tribuně u vstupů do sektorů K, L, M a N.

Pro diváky je na Srbské dále nachystána i tradiční poločasová soutěž v přesnosti střelby. Jejím hlavním partnerem je společnost Pohanka & Co. – hodinky a klenoty, která do soutěže věnuje jako hlavní cenu luxusní pánské hodinky značky Christian Paul. Ani další soutěžící ale nepřijdou zkrátka - čekají na ně vouchery na zboží od firmy NIKE a další ceny. Poločasová soutěž je určena pro diváky starší osmnácti let, na celkového vítěze pak na konci sezóny čeká víkend s vozidlem Škoda Karoq od AZ Servis. Rozhoz míčků, které znamenají nominaci do soutěže, probíhá před koncem první půle.

K dispozici samozřejmě je i zápasový bulletin za cenu 10 korun (pro permanentkáře je zdarma, stejně jako pro majitele aplikace, kde se objeví již hodinu před výkopem). V programu najdete kromě dalšího fotbalového čtení i jinde nepublikovaný rozhovor s asistentem Petrem Maléřem.

Tak tedy ve středu na Srbské. Vzhůru Brno! Spolu pro postup!

Stručný profil soupeře

Šestnáctým a posledním domácím soupeřem Zbrojovky je v této sezóně Příbram, která do Brna zavítá v rámci baráže. Absolutní novinka letošní sezóny proti sobě svádí dva kluby v naprosto odlišném rozpoložení – a dva kluby, které by ještě před rokem touto dobou měly po sezóně. Příbram by slavila záchranu, Zbrojovka by smutnila. Letos je ale vše jinak!

Středočeský tým datuje své počátky do roku 1928. Jeho maximem byla druhá nejvyšší soutěž, a to až do roku 1997. Přelomovou událostí ovšem byla ještě rok předtím fúze se slavnou pražskou Duklou. Název celku z Julisky nesl příbramský klub ještě tři roky, pak jej nahradila Marila. Nejlepším umístěním bylo čtvrté místo v roce 2001, které do Příbrami přiválo Pohár UEFA. Příbramští pokořili francouzský Sedan, stopku jim vystavila až Soluň.

Poté přišly chudší roky – a také dva sestupy, v roce 2007 a 2017. Na tom druhém se podílela i Zbrojovka, o tom ale ještě bude řeč. Příbramští se ovšem z druhé ligy vždy promptně vrátili a letos čeřili pod trenérem Csaplárem vody FORTUNA:LIGY poměrně výrazně. Jenže odvážný herní projev nepřinesl vždy body a to tradičně znamenalo změnu kouče. Nový trenér Roman Nádvorník dlouho bojoval o to, aby se Příbram baráži vyhnula, to se ovšem nakonec nepodařilo a tým skončil čtrnáctý.

Nejvýraznější osobností kádru Středočechů je Jan Matoušek. Hráč, který si svými výkony řekl o angažmá ve Slavii, se pro jaro do Příbrami vrátil na hostování a s deseti góly je těsně za první desítkou nejlepších střelců soutěže. Sedm branek si pak připsal Fantiš, čtyři Slepička, Rezek a Mingazov. Ve výčtu opor pak neschází exbrněnský Jablonský, Voltr, Tregler či Květ.

Nyní se tedy Příbram utká se Zbrojovkou, a to skoro po dvouleté pauze. Naposledy oba týmy změřily síly v sezóně 2016/17. V Brně se urodila remíza 2:2, v odvetě zvítězila Zbrojovka 3:2, zachránila se a poslala Příbram do druhé ligy. V roce 2011 byly role opačné, tehdy Brňané potřebovali v Příbrami zvítězit, ale neproměnili šance, podlehli 0:1 a stvrdili tím sestup. Jak dopadne kruciální dvojzápas letos?

Vzájemná bilance v lize: 36 zápasů (15–9–12), skóre 44:39.

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Luděk Zelenka – Tomáš Pilík (oba 4 branky).

Poslední vzájemný zápas: 13.5.2017, Příbram – Zbrojovka 2:3. Branky: T. Pilík, P. Pilík – Zavadil, Lutonský, Řezníček.

další články

Trenér Machálek po utkání v Prostějově
11.07.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Prostějově

B r n o – Na mokrém terénu a v deštivém počasí Zbrojovce po dvou koncertech zvlhl střelecký prach,...
Zbrojovka v Prostějově trefovala jen tyče a po remíze skončí druhá
A-tým
11.07.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v Prostějově trefovala jen tyče a po remíze...

B R N O - Zbrojovka zajížděla na hřiště Prostějova bojovat o naději, navzdory zajímavým možnostem...
PREVIEW: Zbrojovka míří do Prostějova
A-tým
10.07.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka míří do Prostějova

B r n o - Už jen dva zápasy sehrají Zbrojováci v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu je...