VIDEO: 110 let. Zbrojovko, všechno nejlepší!

VIDEO: 110 let. Zbrojovko, všechno nejlepší!

B r n o - V sobotu 14. ledna oslavil náš fotbalový klub 110. výročí založení. V rámci oslav se fanoušci utkali ve fotbalovém utkání s legendami klubu, rozsvítili číslo 110 a do červena se rozzářil i hrad Špilberk.

Fanoušci Zbrojovky se v narozeninový den sešli v 11 hodin u lužáneckého parku, následně se vydali symbolickým pochodem na slavný stadion Za Lužánkami. Právě zde zažila Zbrojovka většinu největších zápasů své historie, dobyla tu titul a stanovila rekordní návštěvu samostatné české ligy. A právě zde by drtivá většina brněnské sportovní veřejnosti viděla (nejen) fotbal nejraději.

Ve 13.30 mohli diváci sledovat přípravný duel Zbrojovky s Podbrezovou (1:2) a o dvě hodiny později přišel na řadu hlavní tahák večera. Duel fanoušků proti legendám klubu. V bráně stál nestárnoucí Pepa Hron, před ním operovali Maléř, Kobylka, Chaloupka, Kafka, Siegl, Patrik Holomek, Čuhel, Libor Došek, Kroupa mladší, Abrahám, Polách, Trousil a Mezlík. V průběhu utkání vystřídal Hrona Doležal, v civilu přihlíželi Jarůšek či Široký. Mužstvo fanoušků pak měl na povel Pavel Šustr. V utkání padla spousta krásných branek. Většinu jich dali zkušenější hráči v červeném, protřelí ligou, nicméně ten možná nejhezčí gól padl v samém závěru a vsítili jej fanoušci. Výsledek však nebyl podstatný.

Už za úplné tmy pak celý den symbolicky zakončila ohnivá show, při které fanoušci poskládali obří číslo 110. A v tu samou chvíli už taktéž červeně svítil i Špilberk, jedna z hlavních brněnských dominant.

Tak Zbrojovačky, Zbrojováci a Zbrojovko - všechno nejlepší!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!
A-tým
29.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka...
Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje talentovaných hráčů
Mládež
28.02.2024 | Martin Lísal

Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje...

B r n o - V areálu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích dnes ráno proběhl první trénink...
VIDEO: Tisková konference před startem jarní části
A-tým
28.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části

B r n o - Na brněnském stadionu se dnes konala tradiční tisková konference před startem jarní...