V sobotu nás čeká bitva v Příbrami!

V sobotu nás čeká bitva v Příbrami!

B r n o - Před reprezentační přestávkou čeká na Zbrojovku ještě jedno nesmírně důležité utkání na hřišti Příbrami. Hraje se v sobotu 20. března ve 14 hodin, duel přenáší O2 TV.

Situace v tabulce je jasná. Zbrojovka je s patnácti body na šestnácté pozici, Příbram má ještě o tři bodíky méně a je poslední. Na nesestupovou patnáctou příčku ztrácejí Brňané aktuálně čtyři body.

"Hraje se o hodně. Pro nás to není úplně nová situace, v Opavě jsme takový zápas zvládli, v jiných utkáních jsme bohužel neuspěli. Potkají se týmy, které hodně trápí produktivita. Příbram se v pěti kolech trefila jednou, my dvakrát. Bude to nesmírně náročné i po psychické stránce, snažíme se tým nachystat tak, abychom zápas zvládli. Víme, co je v sázce," říká před cestou do Příbrami trenér Dostálek.

Středočechy vedl až do minulého kola Pavel Horváth, v pondělí byl nicméně odvolán a jeho místo zaujal Jozef Valachovič. "Kádr zůstává stejný, určitě ale dojde ke změnám. Můžeme jen odhadovat, v jakém rozestavení a složení domácí nastoupí. Ani počasí tomuto kolu nejspíš moc nepomůže, lze očekávat těžší terén, i na tohle se snažíme připravit. Zápas ukáže, komu se to povedlo lépe," pokračoval Dostálek.

Jeho svěřenci by měli do Příbrami odcestovat v podobném složení, v jakém nastoupili proti Jablonci. "Nemůžeme počítat s Kubou Šuralem, který se v utkání zranil. Absolvuje ještě jedno vyšetření, které by mělo upřesnit diagnózu a následnou léčbu, ale v sobotu k dispozici určitě nebude," uvedl kouč. Do tréninku se naopak postupně zapojuje Zoran Gajić a dávky zvyšuje Adrián Čermák.

Ve vzájemných zápasech je mírně úspěšnější Zbrojovka. Podzimní duel skončil remízou 1:1, nerozhodný výsledek se urodil i v barážových bitvách v roce 2019. Zatím poslední výhru Brňané v Příbrami dobyli v létě 2017, kdy zvítězili 3:2.

V našem týmu se aktuálně nenachází bližší znalec příbramského prostředí, zkušenosti z Brna naopak má Tomáš Pilík (ze sezóny 2017/18) a Stanislav Vávra, který je odchovancem Zbrojovky a připsal si v našem dresu první ligové starty i góly.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 39 zápasů (15 – 12 – 12), skóre 48:43

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Tomáš Pilík (5 branek)

Prošli oběma kluby: Tomáš Pilík, Stanislav Vávra.

Poslední vzájemný zápas: 22.11.2020, Zbrojovka - Příbram 1:1. Branky: Hladík - Pilík.

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...